LOT anuluje loty na ważnej trasie. Po dwóch miesiącach

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

Polskie Linie Lotnicze LOT anulowały połączenia pomiędzy Polską a Irlandią. Chodzi o rejsy zaplanowane od 26 października do 4 grudnia tego roku. Powodem jest ponowny lockdown wprowadzony w Irlandii.

O północy w nocy ze środy na czwartek w całej Irlandii zaczął obowiązywać piąty, najwyższy stopień zagrożenia koronawirusem. Oznacza to powrót - z nielicznymi wyjątkami - do takich restrykcji, jakie miały miejsce w pierwszej fazie epidemii. Piąty poziom zagrożenia ma obowiązywać przez sześć tygodni, choć po czterech nastąpi przegląd sytuacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

LOT anuluje rejsy do Irlandii

W związku z tym zmiany w swojej siatce połączeń wprowadza narodowy przewoźnik. "W nawiązaniu do lokalnych decyzji administracyjnych władz Irlandii związanych z objęciem kraju lockdownem, połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT pomiędzy Polską a Irlandią zaplanowane od 26 października do 4 grudnia, zostały anulowane" - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

LOT uruchomił połączenia między Warszawą a Dublinem od 23 sierpnia tego roku. Rejsy na tej trasie odbywały się cztery razy w tygodniu: poniedziałek, środę, piątek i niedzielę.

Przedstawiciele LOT-u w komunikacie, w którym ogłaszano nową trasę, zwracali uwagę na duży potencjał tego połączenia. Jak wskazywano, potwierdziła to m.in. operacja "LOT do domu". "Zapotrzebowanie na połączenia ze stolicy Irlandii było na tyle duże, że w ciągu trzech tygodni polski przewoźnik wykonał po pasażerów aż 25 rejsów" - mogliśmy przeczytać w komunikacie. "Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u" - wtórował, cytowany, Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Biuro prasowe PLL LOT podkreśliło, że "przywrócenie lotów do Dublina uzależnione jest obecnie od dalszych decyzji administracyjnych władz Irlandii".

Co mogą zrobić pasażerowie?

Jak wskazano w komunikacie, "pasażerowie, którzy posiadali bilety na loty w tych terminach otrzymali możliwość bezpłatnej zmiany na jedno z dwóch najbliższych połączeń pomiędzy Warszawą a Dublinem, zaplanowanych zgodnie z rozkładem na 23 i 25 października". Zmiany można dokonać za pośrednictwem LOT Contact Center, dostępnego całą dobę pod numerem telefonu (22) 577 77 55.

Jednocześnie przedstawiciele LOT-u przypomnieli, że pasażerom, którzy nie planują skorzystać z tych lotów, mogą skorzystać ze zmiany rezerwacji. Obejmuje ona m.in.: zmianę trasy podróży, zamianę wartości biletu na voucher ważny przez 12 miesięcy od daty wydania oraz zgłoszenie wniosku o zwrot. Zmian można dokonać za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie przewoźnika.

Ryanair tnie zimowy rozkład

Wcześniej o o kolejnej redukcji zimowego rozkładu lotów (listopad-marzec) poinformował Ryanair. Irlandzki przewoźnik zmniejszy liczbę lotów z 60 do poziomu 40 procent oferty z poprzedniej zimy.

Przedstawiciele Ryanaira tłumaczyli, że podróże do/z dużej części Europy Środkowej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Belgii i Portugalii zostały znacznie ograniczone. "Obostrzenia spowodowały niewielkie osłabienie rezerwacji na październik, ale istotne na listopad i grudzień" - poinformowały linie w komunikacie opublikowanym w ubiegłym tygodniu.

PAP/Adam Ziemienowicz

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości