Losowanie warte 30 mln zł. Taką sumę wygrały do tej pory tylko dwie osoby

totalizator.plW kumulacji do wygrania jest 30 mln zł

Duża kumulacja w Lotto. W ostatnim, czwartkowym losowaniu nikt nie trafił "szóstki", dlatego dziś gracze będą mieli możliwość wygrania nawet 30 mln zł.

Jak informuje Totalizator Sportowy, obecna kumulacja rośnie od 20 stycznia i będzie to druga w tym roku szansa na wygranie ponad 20 mln zł. Poprzednia kumulacja została rozbita w połowie stycznia. Wtedy "szóstki" wytypowała trójka graczy: w Nysie, Gorzo­wie Wiel­ko­pol­skim i Gdyni. Totalizator Sportowy przypomina zestawienie dziesięciu największych wygranych w Lotto. W pierwszej trójce znalazły się "szóstki" z: Gdyni z lutego 2012 r. - 33 787 496,10 zł, Bolesławca z 1 września 2012 r. 30 927 429,60 zł i Bolimowa o wartości 29 465 370,60 zł, zdobyta 22 września 2012 r.

Dziesięć największych wygranych w LottoLotto

Zapłacić podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Wygrasz i co?

Wielka wygrana to szczęście, ale też kłopot. Co zrobić z takimi pieniędzmi? 25 milionów zł wystarczy na luksusowy samochód, dom pod miastem, podróż dookoła świata. Co jednak zrobić z pozostałymi milionami? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część pieniędzy zainwestować. Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. Warto też zastanowić się nad inwestycjami w nieruchomości. Dla bardziej odważnych otworem stoi giełda.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: totalizator.pl

Pozostałe wiadomości