Jest decyzja w sprawie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb,kris
Źródło:
TVN24 Biznes

W środę 13 stycznia traci moc rozporządzenie w sprawie zakazu lotów do Polski z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. "Nie prowadzimy prac nad rozporządzeniem na nowy okres" - napisał na Twitterze wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Oznacza to, że loty z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zostają odwieszone. "Aczkolwiek, tak jak w innych przewozach zorganizowanych, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna" - podkreślił Horała w odpowiedzi na pytania dziennikarza Jakuba Krupy.

Jak dodał testy dla przyjeżdzających do Polski nie są wymagane, "ale i nie pomogą w uniknięciu zakazów wjazdu, jeżeli ktoś im podlega, i kwarantanny, której podlegają wszyscy".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym 5 stycznia, zakaz lotów do Polski z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej obowiązuje do 13 stycznia.

Pasażerskie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią zostały zawieszone 22 grudnia 2020 roku zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów. Zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wprowadzono w związku z wykryciem na terytorium Wielkiej Brytanii nowej mutacji koronawirusa.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii zarejestrowano aż 1564 zgony z powodu COVID-19. To najwyższy bilans od początku epidemii w tym kraju. Wykryto też 47 525 nowych zakażeń koronawirusem.

W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło dotychczas 84 767 osób, z czego 74 085 w Anglii, 5102 - w Szkocji, 4063 - w Walii, a 1517 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie. Więcej odnotowano ich tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Liczba nowo wykrytych zakażeń jest wprawdzie wyższa o 1992 od tej z wtorku, ale jest to trzeci kolejny dzień z bilansem poniżej 50 tys., podczas gdy przez poprzednie 13 dni był on przekraczany codziennie, a zdarzały się też dni, gdy było ich znacznie ponad 60 tys. W Anglii stwierdzono 42 898 nowych zakażeń, w Szkocji - 1949, w Walii - 1533, a w Irlandii Północnej - 1145.

Autor:mb,kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: EPA/NEIL HALL