TVN24 Biznes | Z kraju

Co z restauracjami, kinami i klubami fitness? Premier wyjaśnia

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP
Morawiecki: od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym
Morawiecki: od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnymTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki: od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym

Do 27 grudnia zamknięte pozostaną placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i kluby fitness - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Premier mówił na konferencji prasowej, że rząd był nakłaniany przez przedstawicieli gastronomii, branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i fitness, by otworzyć te placówki, które są dziś zamknięte.

- Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej - powiedział szef rządu.

Podkreślił, że "to ważne, by uratować setki tysięcy, miliony miejsc pracy w przyszłości, ale także, by utrzymać w ryzach przyrost zakażeń".

Wcześniej Mateusz Morawiecki zapowiedział, że "od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym". Oznacza to otwarcie zamkniętych obecnie sklepów w galeriach handlowych.

Obecne obostrzenia

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Zamknięte są sanatoria.

Obowiązuje też zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie. Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych oraz dyskotek.

Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.

Zawieszona jest też działalność placówek kultury, w tym m.in. teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury. 

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości