TVN24 Biznes | Z kraju

Nadchodzą zwolnienia w budżetówce. Rząd przyjął uchwałę

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 rokuTVN24
wideo 2/5
TVN24Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk został zobowiązany do uzgodnienia z ministrami rozwiązań dotyczących zmniejszenia zatrudnienia w KPRM oraz w urzędach obsługujących członków Rady Ministrów. Tak wynika z rządowej uchwały, o której przyjęciu poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

CIR poinformowało, że podczas środowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19, której projekt złożył szef KPRM Michał Dworczyk.

Kogo dotkną zwolnienia?

"Rząd zobowiązał szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do uzgodnienia z właściwymi członkami Rady Ministrów rozwiązań związanych ze zmniejszeniem zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz urzędach obsługujących członków Rady Ministrów" - podało CIR.

Dotyczyć to będzie także m.in. urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwie, jednostek podległych i nadzorowanych przez premiera, ministra kierującego działem administracji rządowej lub wojewodę, a także np. ZUS, KRUS czy NFZ.

"Działania dotyczące zmniejszenia zatrudnienia wiążą się z negatywnymi skutkami gospodarczymi wywołanymi przez pandemię COVID-19, które wpływają na wzrost deficytu budżetu państwa" - wskazano w komunikacie rządowym.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk

Pozostałe wiadomości