Kina i teatry znów otwarte

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Kina i teatry znów otwarte
Kina i teatry znów otwarte TVN24
wideo 2/7
TVN24Kina i teatry znów otwarte

Kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury od piątku wznawiają działalność. Obowiązuje jednak konieczność zachowania między innymi 50 procent miejsc wolnych, dystansu 1,5 metra, a także zakrywania ust i nosa.

W ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że - wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną - postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

Przekazał decyzję o przyspieszeniu otwarcia kin, teatrów, filharmonii i instytucji kultury o osiem dni - 21 maja.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Odmrażanie kultury

Kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo, mogą wznowić od piątku działalność w pomieszczeniach.

Możliwe jest to pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni), zachowania odległości 1,5 metra pomiędzy widzami lub słuchaczami - w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni.

Utrzymany został również nakaz zakrywania ust i nosa. Konieczne jest także zapewnienie, aby widzowie albo słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

Domy i ośrodki kultury oraz świetlice mogą również wznowić działalność edukacyjną i animacyjną w pomieszczeniach - pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego. Możliwa jest także działalność parków rozrywki na świeżym powietrzu z zachowaniem 50 proc. obłożenia.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości