Dziesięć gospodarczych zapowiedzi Morawieckiego


Wzmocnienie roli Polski w światowej gospodarce, budowa tanich mieszkań, podniesienie płac oraz wsparcie przedsiębiorców - to tylko niektóre z obietnic, które złożył w trakcie wtorkowego expose premier Mateusz Morawiecki. - Wszyscy stoimy w obliczu gigantycznego wyzwania - mówił szef rządu.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z EXPOSE

1. "Chcemy podmiotowej roli Polski"

We wtorkowym expose Mateusz Morawiecki, który w poniedziałek został powołany na nowego szefa rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę, zapewnił, że chce podmiotowej roli Polski w światowej gospodarce.

Premier ocenił, że przez ostatnie 25 lat "uzależniliśmy się" od zagranicznego kapitału, który nas "skolonizował". - W takiej rzeczywistości żyjemy - stwierdził Morawiecki. Według niego to efekt "błędnego" modelu, który przyjęliśmy w III Rzeczpospolitej. - Dziś to wiemy - podkreślił. - Jesteśmy i będziemy częścią Zachodu, ale to nie oznacza, że musimy zgadzać się na ten model. My chcemy podmiotowej roli Polski w gospodarce, a nie peryferyjnej. Dlatego wciąż jeszcze wiele pracy przed nami. Potrzebujemy dzisiaj przejścia od kapitalizmu konsumpcji na kredyt - który zagraniczne instytucje zainstalowały tutaj na początku lat 90. - do kapitalizmu oszczędności i inwestycji. To jest walka o polską własność i polski kapitał - zapowiedział Morawiecki. - Wszyscy stoimy w obliczu gigantycznego wyzwania - wskazał szef rządu. Jak powiedział Morawiecki, jednym z głównych celów rządu będzie wykreowanie Polski i polskich firm jako globalnych championów.

2. Tanie mieszkania

Premier zauważył w expose, że Polska zajmuje dzisiaj "przedostatnie miejsce w Europie, jeśli chodzi o liczbę mieszkań w stosunku do liczby mieszkańców". - Brakowało 3-4 miliony mieszkań i nadal tyle brakuje - zauważył.

Jak ocenił Morawiecki, w sferze polityki mieszkaniowej Polska odrabia "zaległości z lat 70.". - I nie jest łatwo, oczywiście, ruszyć tę bryłę, ale ta kula śniegowa już ruszyła i za parę kwartałów będziemy właśnie oddawać do użytku pierwsze zbudowane (w programie Mieszkanie plus - red.) tanie mieszkania. Ten program jest na najbliższe 10 lat sztandarowym zadaniem rządu Rzeczpospolitej - mówił Morawiecki.

3. Nowoczesny transport

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w expose tworzenie w Polsce najnowocześniejszego systemu transportu w Europie. - Jedną z takich strategii jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. To kluczowy element strategii rozwoju transportu w Polsce, to nie tylko szansa dla sektora lotniczego, to też rozbudowa sieci kolejowej - mówił szef rządu. Przekonywał, że to pierwszy krok ku stworzeniu w Polsce najnowocześniejszego systemu transportu w Europie, otwartego również na takie innowacje jak transport autonomiczny czy koleje próżniowe. - Centralny Port Komunikacyjny to będzie nasza Gdynia w sercu Polski, nasza Gdynia w sercu Europy - podkreślił Morawiecki.

Premier mówił też o potrzebie odbudowy portów morskich - w Trójmieście, Szczecinie i Świnoujściu. W ostatnim z tych miast ma powstać - przypomniał - także tunel łączący je z resztą Polski. - To będzie kolejny bardzo ważny krok na drodze do utworzenia z Polski centrum logistycznego Europy - dodał. Morawiecki obiecał też kontynuację budowy autostrad i dróg ekspresowych, między innymi A1, S3 i S7. Przypomniał o projekcie Via Carpatia - trasie, która ma przebiegać przez Polskę i łączyć litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami. Więcej środków ma zostać przeznaczonych na komunikację gminną i powiatową zarówno drogową, jak i kolejową. - Liczę tu na bliską współpracę ze wszystkimi samorządami - powiedział Morawiecki.

4. Bezpieczeństwo energetyczne

Premier poruszył także kwestie związane z energetyką. - Czyste powietrze to wyzwanie cywilizacyjne, miara tego, czy Polska jest naprawdę dojrzałym krajem. Powietrze, woda, ziemia przecież nie należą tylko do nas, należą też do przyszłych pokoleń. I to w jakim stanie zostawimy je naszym wnukom, wystawi nam świadectwo - powiedział Morawiecki. - Z powodu smogu umiera przedwcześnie 48 tysiące Polaków rocznie, a dym z palenia w piecu śmieciami nie ulatuje do nieba, tylko ten pył trafia do płuc naszych dzieci - powiedział. Zaznaczył, że nie wszystkich stać na czystsze paliwo. - Dlatego program walki ze smogiem to program wsparcia najuboższych, których nie stać dziś na ocieplenie domu, na wymianę okien czy drzwi, nie stać na dobre, nietrujące paliwo. Chcemy zlikwidować to ubóstwo energetyczne i poprawić jakość życia wszystkich Polaków - zadeklarował Morawiecki.

Jak zaznaczył, obecnie węgiel jest podstawą energetyki i rząd nie chce z niego rezygnować. - To ważne dla Śląska, Zagłębia, ale również dla całej Polski - mówił. Zapowiedział długofalowe reformy, w ramach których województwo śląskie stanie się także zagłębiem nowych technologii. - Dla naszych przyszłych pokoleń chciałbym zadbać, by również alternatywne źródła energii mogły się w Polsce swobodnie rozwijać. Nie w imię ideologii, a tam, gdzie jest to uzasadnione ekonomicznie, tam, gdzie przyniesie to Polakom korzyść, a nie koszty - podkreślił. W tym celu - jak mówił - można wykorzystać zasoby natury, jakie daje położenie geograficzne Polski. Jak dodał, warunkiem suwerenności jest bezpieczeństwo energetyczne kraju. Morawiecki stwierdził, że projektem, który przybliża Polskę do bezpieczeństwa energetycznego jest między innymi terminal gazowy w Świnoujściu. - Rozbudowujemy infrastrukturę gazową, co pozwoli uczynić z naszego państwa bijące serce regionu. Chcemy utworzyć tutaj hub gazowy, który będzie zaopatrywał naszych sąsiadów - zapewniał.

Jak mówił, w 2022 roku po raz pierwszy może dojść do sytuacji, w której nie będziemy uzależnieni od rosyjskiego gazu. Morawiecki dodał także, że rząd pozytywnie patrzy na energię atomową.

5. Uszczelnienie podatków

Morawiecki przypomniał, że tylko w tym roku wpływy z podatku VAT wzrosły o 30 mld zł. - To więcej niż w okresie poprzednich 9 lat. To się udało dzięki rozbiciu mafii VAT-owskich - mówił. - W nowym polskim modelu gospodarczym i społecznym pokazujemy Europie, jak można łączyć solidarność społeczną z dynamicznym rozwojem gospodarczym. To my na europejską agendę wprowadziliśmy temat walki z rajami podatkowymi. To Polska walczy dzisiaj o ukończenie budowy wspólnego rynku i zapewnienie pełnej swobody świadczenia usług. To my, pokazując nasz sukces w walce z karuzelami VAT, wywołaliśmy dyskusję w Europie. A cała Europa traci 160 mld euro rocznie na VAT. To jest więcej niż budżet europejski - dodał.

Morawiecki: To my wprowadziliśmy temat walki z rajami podatkowymi
Morawiecki: To my wprowadziliśmy temat walki z rajami podatkowymitvn24

6. Wyższe płace i szanse kobiet

Premier mówił także o godnej płacy. - Polacy są jednym z narodów, który pracuje w Europie najwięcej. Pracujemy około 2 tysiące godzin rocznie - mówił we wtorek Morawiecki. - Nie chcemy, żeby Polacy pracowali najdłużej. Chcemy, żeby pracowali efektywnie za godną płacę. Chcemy, żeby mieli więcej czasu dla swoich rodzin, dla swoich najbliższych - podkreślił Morawiecki. Dlatego - jak wskazał - należy "przestawić polski kapitalizm na zachodnie tory". - To jest cel naszej strategii rozwoju - oświadczył Morawiecki. - Nie bądźmy naiwni, silnej gospodarki nie zbudują nam inni - zauważył. Morawiecki przekonywał, że należy wypracować "oryginalną drogę" do nowoczesnej gospodarki, jeśli chcemy, żeby Polacy zarabiali więcej.

Premier zapowiedział, że rząd nadal będzie podnosił płacę minimalną. Dodał też, że rząd będzie walczył o równość szans dla kobiet.

Poinformował, że mimo iż - jak podał "The Economist" - nasz kraj jest obecnie na piątym miejscu najbardziej przyjaznych państw dla kobiet, to Polki natrafiają cały czas na szklany sufit. Według Morawieckiego dzieje się tak dlatego, że na co dzień muszą łączyć pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi.

7. Małe i średnie firmy

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wkrótce zostanie przedstawiony pakiet ustaw upraszczających życie gospodarcze. - Sercem naszej filozofii gospodarczej są mikro-, małe i średnie firmy, które dają utrzymanie milionom Polaków. Dla małych i średnich przedsiębiorców mam ważne przesłanie: wszyscy uczciwi przedsiębiorcy mogą oczekiwać dbałości o otoczenie prawne, a jednocześnie równych zasad konkurencji - powiedział Morawiecki. - Wkrótce zostanie przedstawiony cały pakiet ustaw upraszczających życie gospodarcze, z Konstytucją Biznesu na czele - zapowiedział. Morawiecki powiedział, że bez państwa i jego instytucji wolny rynek nie obroni się przed korupcją, przed wyłudzeniami podatków, przed monopolami czy przed nieuczciwą konkurencją z zagranicy.

8. Zachęta do powrotu

Morawiecki zaznaczył, że celem rządu będzie "zachęcenie do powrotu do ojczyzny jak największej liczby Polaków, zarówno z Kazachstanu, jak i z Londynu". Przekonywał, że rząd zrobi wszystko, by "pokolenie straconych szans", które musiało emigrować, miało szanse znaleźć pracę w Polsce, "na godnych warunkach, nie na umowach śmieciowych, z jak najwyższym wynagrodzeniem". - Wierzę, że będzie to pokolenie odzyskanych szans - powiedział. Morawiecki zapowiedział, że w najbliższych latach w edukacji rząd położy duży nacisk na nauczanie branżowe. - Takie jest zapotrzebowanie rynku pracy - 65 proc. naszych uczniów prawdopodobnie będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały - mówił. Zapowiedział reformę szkolnictwa wyższego i reformę instytutów badawczych. - Sieć badawcza im. Łukasiewicza będzie jedną z największych w Europie tego typu instytucji - wskazał. Mówił zarazem, że na naukę nie można patrzeć tylko pod kątem korzyści gospodarczych, bo "równie ważnym zadaniem polskich uczelni jest formacja elit narodowych". - Stąd rząd będzie aktywnie przeciwdziałał drenaży najlepszych umysłów - zaznaczył.

9. Innowacyjność i cyfryzacja

Morawiecki mówił również, że "pola bitew współczesnego państwa to cyberprzestrzeń, dlatego poważne państwo musi stawiać również na cyberbezpieczeństwo". Zaznaczył, że technologia i narzędzia informatyczne powinna umożliwić także skrócenie czasu załatwiania spraw w urzędach, a także służyć uszczelnieniu systemu podatkowego.

Premier ocenił, że obecnie jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej, która będzie oznaczać nowe rozdanie w gospodarce światowej. - To nowe rozdanie powinno odbywać się z udziałem Polski. To pierwsza rewolucja przemysłowa, w której Polska może odegrać poważną rolę, nawet w niektórych obszarach rolę lidera - stwierdził Morawiecki. - To dzisiejsza polityka gospodarcza decyduje, czy Polska będzie za dziesięć lat producentem wysokich technologii, czy jedynie rynkiem zbytu dla zagranicznych firm - dodał.

10. Ład przestrzenny

Mateusz Morawiecki zapowiedział także, że rząd zaproponuje pakiet korzyści dla samorządów dbających o ład przestrzenny i estetykę.

Szef rządu opowiedział się jednocześnie za tym, żeby "nasze miasta i miasteczka stanowiły spójną całość, do domu każdego docierała sprawna komunikacja publiczna, a szkoły i przedszkola pojawiły się tam, gdzie powstają nowe osiedla". Dlatego - zadeklarował - "zaproponujemy pakiet korzyści dla samorządów, które zadbają o ład przestrzenny (...) i estetykę". Wskazał w tym kontekście, iż obecnie "prawo niestety nie zapobiega inwestycjom mieszkaniowym w szczerym polu, odciętym od komunikacji, szkół, przedszkoli i nawet podstawowej infrastruktury technicznej". - Takie mieszkania szybko, zamiast mieszkaniami marzeń, stają się koszmarem - zauważył premier.

Morawiecki zapowiedział przy tym powstanie Instytutu Urbanistyki i Architektury.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości

W rok liczba osób w wieku produkcyjnym zmalała o 151 tysięcy - podał Główny Urząd Statystyczny (GSU). Przyczyną tego zjawiska jest starzenie się społeczeństwa oraz mniejsza liczba młodych zasilających wiek produkcyjny.

Niepokojący raport GUS

Niepokojący raport GUS

Źródło:
PAP

W 2024 roku prawie 42 tysiące ojców skorzystało z urlopu rodzicielskiego. To 11-krotnie więcej niż w 2022 roku - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

11-krotny wzrost w dwa lata. Zaskakujące dane ZUS

11-krotny wzrost w dwa lata. Zaskakujące dane ZUS

Źródło:
PAP

Wang Yi, szef chińskiej dyplomacji skrytykował politykę handlową USA podczas spotkania ze swoimi odpowiednikami z państw BRICS. Zaapelował też o sprzeciw wobec "protekcjonizmu" Stanów Zjednoczonych.

"Jeśli będziemy ustępować, to dręczyciel stanie się bardziej agresywny"

"Jeśli będziemy ustępować, to dręczyciel stanie się bardziej agresywny"

Źródło:
PAP, China Daily

Ponad 700 milionów złotych zostanie przekazanych do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która wykorzysta te środki, by pomóc spółkom Rafako i Rafamet - przekazał premier Donald Tusk.

Rafako dostanie pomoc rządową. Donald Tusk podał kwotę

Rafako dostanie pomoc rządową. Donald Tusk podał kwotę

Źródło:
PAP

Partia Liberalna Kanady (LPC) wygrała wybory parlamentarne. Lider ugrupowania i urzędujący premier Mark Carney podkreślił, że Kanada musi ambitnie podejść do kryzysu i stawić czoło groźbom prezydenta USA Donalda Trumpa.

"Przetrwaliśmy szok związany ze zdradą USA"

"Przetrwaliśmy szok związany ze zdradą USA"

Źródło:
PAP

Prezydent Donald Trump zmienia zdanie w sprawie wprowadzonych przez siebie ceł. Teraz chce wycofać się z dodatkowych taryf na części sprowadzane z zagranicy i wykorzystywane w produkcji aut w USA - podał "Wall Street Journal".

Cła Donalda Trumpa. Prezydent USA zmienia zdanie

Cła Donalda Trumpa. Prezydent USA zmienia zdanie

Źródło:
PAP

Sekretarz skarbu USA Scott Bessent poinformował w poniedziałek, że wkrótce dojdzie do porozumienia handlowego z niektórymi państwami. Dodał, że chęć negocjacji w sprawie ceł wyrażają także Chiny, dlatego "nie martwi się o puste półki" w Stanach Zjednoczonych.

Sekretarz skarbu: nie martwię się o puste półki

Sekretarz skarbu: nie martwię się o puste półki

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę opóźniającą do 1 października wejście w życie nowych taryf na prąd. Zdaniem resortu klimatu zmiany pozwolą na obniżkę cen energii po wygaśnięciu ceny maksymalnej.

Ceny prądu. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Ceny prądu. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Źródło:
PAP

Nową prezeską Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA została Marta Ewa Wachowicz - przekazał resort rozwoju. Wachowicz ma wykształcenie w obszarze badań kosmicznych. Uzyskała stopień doktora nauk fizycznych w dziedzinie fizyki kosmicznej.

Nowa szefowa Polskiej Agencji Kosmicznej

Nowa szefowa Polskiej Agencji Kosmicznej

Źródło:
PAP

Od wtorku 6 maja w PKO BP zaczną obowiązywać domyślne limity dzienne na przelewy i płatności w serwisie iPKO - przekazał bank w komunikacie. Zmiany są wprowadzane, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w internecie.

Duże zmiany dla klientów największego banku w Polsce

Duże zmiany dla klientów największego banku w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Eksperci są zgodni, że migranci są nam potrzebni, bo w ciągu najbliższej dekady z polskiego rynku pracy ma zniknąć nawet 2,1 miliona osób. - Masowy napływ cudzoziemców pozwolił wypełnić lukę, która powstała z powodu starzenia się społeczeństwa i depopulacji - podkreśla Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ale to już nie wystarczy.

"Stanęłyby niektóre fabryki, a część szpitali miałaby problem z obsadą kadry"

"Stanęłyby niektóre fabryki, a część szpitali miałaby problem z obsadą kadry"

Źródło:
TVN24+

Portugalia i zdecydowana większość Hiszpanii ponownie mają prąd - poinformowali krajowi operatorzy sieci energetycznych. Jednocześnie cały czas nie są znane przyczyny awarii, która dotknęła Półwysep Iberyjski.

Co z prądem na Półwyspie Iberyjskim? Komunikaty operatorów

Co z prądem na Półwyspie Iberyjskim? Komunikaty operatorów

Źródło:
PAP

Rozległa awaria zasilania w Hiszpanii i Portugalii doprowadziła do anulowania kilkudziesięciu lotów oraz zakłóceń w funkcjonowaniu sieci kolejowej - podał portal stacji telewizyjnej BBC.

Masa odwołanych lotów, pasażerowie utknęli w pociągach

Masa odwołanych lotów, pasażerowie utknęli w pociągach

Źródło:
PAP

Awaria prądu na Półwyspie Iberyjskim nie doprowadziła do zakłóceń w pracy krajowego systemu elektroenergetycznego - wynika z poniedziałkowego oświadczenia Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Rzecznik prasowy PSE zapewnił, że polski operator jest przygotowany na takie zagrożenia. 

Blackout na Półwyspie Iberyjskim. Polski operator zabiera głos

Blackout na Półwyspie Iberyjskim. Polski operator zabiera głos

Źródło:
PAP

Podczas majówki większość kierowców zatankuje taniej niż rok temu - zauważa Urszula Cieślak, dyrektor Działu Prognoz i Analiz Reflexu. Benzyna 95 jest tańsza o ponad 80 groszy na litrze, olej napędowy o ponad 77 groszy, natomiast benzyna 98 - o 64 grosze. W ciągu ostatniego roku o 20 groszy podrożał natomiast autogaz.

Majówkowe tankowanie tańsze niż przed rokiem

Majówkowe tankowanie tańsze niż przed rokiem

Źródło:
PAP

- Trzeba skrócić czas pracy Polek i Polaków, oczywiście przy zachowaniu tego samego poziomu wynagrodzeń - powiedziała w poniedziałek ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Zapowiedziała dobrowolny pilotaż dla różnego rodzaju pracodawców.

Krótszy czas pracy, ta sama pensja. Zapowiedź ministry

Krótszy czas pracy, ta sama pensja. Zapowiedź ministry

Źródło:
PAP

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego, czyli tak zwanej trzynastki. W tym roku do ponad 8,8 miliona osób trafiło łącznie blisko 16,5 miliarda złotych brutto. ZUS rozpoczął też coroczną wysyłkę listów do emerytów i rencistów.

Koperty dla milionów emerytów. Dwie ważne decyzje

Koperty dla milionów emerytów. Dwie ważne decyzje

Źródło:
PAP

Resort finansów planuje uproszczenie przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn, ograniczenie formalności i zmniejszenie barier administracyjnych związanych z ich stosowaniem - wynika z wpisu w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.

Resort szykuje zmiany w podatku

Resort szykuje zmiany w podatku

Źródło:
PAP

- Dzięki nowej umowie z Westinghouse-Bechtel inwestycja w pierwszą elektrownię jądrową w Polsce staje się pewniejsza - powiedział premier Donald Tusk. Polska podpisała w poniedziałek z amerykańskimi wykonawcami, konsorcjum Westinghouse-Bechtel, umowę pomostową (EDA) w sprawie budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu.

Jest umowa w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Jest umowa w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Źródło:
PAP

Zbliża się majówka. System rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, w czwartek (1 maja) będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa. 

Przerwa w realizacji przelewów. Płatności warto zlecić z wyprzedzeniem

Przerwa w realizacji przelewów. Płatności warto zlecić z wyprzedzeniem

Źródło:
tvn24.pl

PIT za 2024 rok możemy rozliczyć jeszcze tylko przez trzy dni. Ostateczny termin złożenia deklaracji podatku dochodowego upływa w środę, 30 kwietnia. Zeznanie można wysłać drogą elektroniczną lub na papierze i złożyć w Urzędzie Skarbowym albo wysłać pocztą.

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Źródło:
PAP

Na wniosek Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) wydało decyzję o wpisaniu na listę sankcyjną spółki Torgservis PL oraz jej udziałowców, Siergieja i Andrieja Sznejderów. Objęta sankcjami spółka prowadzi na polskim rynku sieć dyskontów MyPrice.

Rosyjska sieć sklepów wróciła do Polski pod nową nazwą. Reakcja rządu

Rosyjska sieć sklepów wróciła do Polski pod nową nazwą. Reakcja rządu

Źródło:
PAP

Ceny luksusowych mieszkań w Polsce nieustannie rosną. Metr kwadratowy nowej inwestycji deweloperskiej w Warszawie może kosztować 100 tysięcy złotych - podaje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

100 tysięcy złotych za metr kwadratowy

100 tysięcy złotych za metr kwadratowy

Źródło:
PAP

Według raportu Instytutu Gallupa tylko 10 procent Polaków uważa, że angażuje się w swoją pracę. Raport analizuje emocje pracowników na całym świecie w 2024 roku. Polska zajęła 32. miejsce na 38 krajów europejskich, co jest jednym z najniższych wyników w Europie.

Zestresowani i niezaangażowani. Jeden z najniższych wyników w Europie

Zestresowani i niezaangażowani. Jeden z najniższych wyników w Europie

Źródło:
PAP

Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej 43 procent Polaków planuje w tym roku wyjazd na majówkę. Spośród nich 21 procent zamierza spędzić ten czas w kraju, 7 procent za granicą, a reszta jeszcze nie podjęła decyzji.

Gdzie na majówkę? Wyniki badania

Gdzie na majówkę? Wyniki badania

Źródło:
PAP

W marcu 2025 roku największy udział w oglądalności wśród dystrybutorów treści wideo w Polsce miała grupa TVN Warner Bros. Discovery - wynika z raportu All Screens Video Landscape Grupy Nielsen, na który powołuje się serwis Wirtualne Media.

Grupa TVN Warner Bros. Discovery liderem oglądalności

Grupa TVN Warner Bros. Discovery liderem oglądalności

Źródło:
Wirtualne Media