Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Źródło:
tvn24.pl
Zasady przyznawania Nagród Polskiej Rady Biznesu
Zasady przyznawania Nagród Polskiej Rady BiznesuTVN24 BiS
wideo 2/3
Zasady przyznawania Nagród Polskiej Rady BiznesuTVN24 BiS

W poniedziałek wieczorem poznamy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Na transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 BiS o godzinie 20.00.

"W 13. edycji konkursu Kapituła kierowana przez Krzysztofa Kuliga wskazała finalistów i finalistki spośród kilkuset nominacji nadesłanych z całej Polski. O tym, kto zwycięży w konkursie dowiemy się w poniedziałek podczas finałowej Gali w warszawskim Ufficio Primo" - napisano w informacji prasowej.

Polska Rada Biznesu, organizacja zrzeszająca właścicieli i liderów największych firm działających w Polsce już wcześniej ogłosiła finałowe trójki w trzech kategoriach konkursowych.

Finaliści 13. edycji Nagrody PRB

Pierwsza kategoria to Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES – za "zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek".

Oto nominowani:

Władysław Grochowski – ARCHE

Władysław Grochowski jest przedsiębiorcą od blisko 50 lat. W 1977 r. założył własne gospodarstwo rolne. W 1991 r. z kapitałem założycielskim wynoszącym 100 tysięcy złotych otworzył firmę deweloperską Arche Spółka Akcyjna, w której został głównym akcjonariuszem i prezesem. Firma specjalizuje się w budowie mieszkań i domów oraz renowacji obiektów zabytkowych, a ponadto prowadzi własne hotele.

Sergiusz Martyniuk – PRONAR

Współzałożyciel i wieloletni prezes polskiej firmy Pronar działającej od ponad 35 lat. Nieustanne inwestycje w innowacje i technologię oraz dziewięć nowoczesnych fabryk daje firmie wiodącą pozycję w produkcji maszyn rolniczych, komunalnych, recyklingowych, oraz kół tarczowych do maszyn wolnobieżnych i komponentów.

Mariusz Jańczuk – ITAKA HOLDINGS

Prezes i współzałożyciel największego polskiego biura podróży ITAKA, obchodzącego w tym roku 35-lecie oraz prezes ITAKA HOLDINGS, skupiającej biura podróży działające m.in. w Czechach, Słowacji i Litwie.

Druga kategoria to Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE – za "zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej".

Oto nominowani do nagrody:

Radosław Kulesza – GIGANCI PROGRAMOWANIA

Współzałożyciel i prezes szkoły Giganci Programowania, która ukierunkowana jest na rozwój kompetencji cyfrowych młodych ludzi, podnoszenie umiejętności programistycznych oraz wiedzy z zakresu nowych technologii.

Monika Sznajderman – WYDAWNICTWO CZARNE

Antropolożka kultury, autorka książek, wydawczyni. Redaktor naczelna Wydawnictwa Czarne, które od blisko 30 lat wyróżnia się na niełatwym rynku wydawniczym dzięki unikalnej selekcji literatury, skupiając się na reportażach, literaturze faktu, a także dziełach z pogranicza kulturowego i geograficznego.

Wiktor Warchałowski – AIRLY

Współzałożyciel i prezes zarządu Airly – spółki, która dostarcza kompleksowy system monitoringu jakości powietrza z wykorzystaniem certyfikowanych czujników, algorytmów, narzędzi online oraz aplikacji mobilnych. Popularyzator idei zwiększania świadomości ludzi na temat zanieczyszczeń powietrza.

Trzecia kategoria to Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – za "działalność społeczną i filantropijną". Jej celem jest wyróżnienie osób i organizacji pełniących ważne funkcje społeczne.

Oto nominowani:

Małgorzata Sporek-Czyżewska, Krzysztof Czyżewski, Bożena Szroeder, Wojciech Szroeder – FUNDACJA POGRANICZE

"FUNDACJA POGRANICZE to przestrzeń łącząca ludzi przez pozytywne wartościowanie etosu współistnienia w zróżnicowaniu kulturowym, etnicznym, pokoleniowym i ideowym. Koncentruje się na działaniach kulturowych, w trakcie których uczestnicy zdobywają i pogłębiają wiedzę przez udział w warsztatach artystycznych, własną twórczość, podróże i rozmowy. Założona przez grupę animatorów kultury pracujących wcześniej w teatrach.

Małgorzata Sporek-Czyżewska – prowadząca programów edukacyjno-kulturowych Lektorium Sejneńskie, Trakt Krasnogrudzki oraz teatralnej grupy młodzieżowej Teatr Sejneński. Współtwórczyni spektakli Dybuk, Wijuny i Dolina Issy. Inicjatorka i liderka pracy ze społecznością lokalną nad pamięcią miejsca i rodzin w ramach programu Silva Rerum. Współtwórczyni wystawy w Krasnogrudzkim dworze Miłosz – szukanie Ojczyzny. Prowadzi pracownię księgi z seniorami w ramach Sejneńskiej Akademii Artystycznej.

Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, poeta i eseista, reżyser teatralny, redaktor i tłumacz, dyrektor Ośrodka Pogranicze – sztuk, kultur, narodów. Twórca Międzynarodowego Centrum Dialogu w odremontowanym dworze rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie. Animator programów dialogu międzykulturowego w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie i innych pograniczach świata. Przewodniczący kapituły Nagrody im. Ireny Sendlerowej oraz Nagrody Europejski Poeta Wolności.

Bożena Szroeder – prowadząca pracownię teatralną dla dzieci, liderka programu Kroniki Sejneńskie, reżyserka spektakli Róża i Kroniki sejneńskie, autorka nowatorskiego programu edukacji interkulturowej dla dzieci, współtwórczyni programu Gra Szklanych Paciorków, prowadząca projektu filmowego Filmowa Kolekcja Opowieści Pogranicza oraz pomysłodawczyni i prowadząca program Sejneńskiej Akademii Artystycznej dla seniorów.

Wojciech Szroeder – współtwórca projektów prowadzonych przez Fundację, prowadzący programu edukacyjno-kulturowego Klasa Dziedzictwa Kulturowego oraz teatralnej grupy młodzieżowej Teatr Sejneński, współtwórca spektakli Dybuk, Wijuny i Dolina Issy oraz międzynarodowego programu Tratwa Muzykantów – Pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami. Twórca Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego" - napisano w uzasadnieniu.

Sylwia Gregorczyk-Abram, Paulina Kieszkowska-Knapik, Michał Wawrykiewicz – WOLNE SĄDY

"WOLNE SĄDY to grupa prawników, która koncentruje się na sprzeciwie wobec łamania trójpodziału władz, praworządności i porządku konstytucyjnego. Powstała na fali protestów społecznych w obronie niezależności sądownictwa w lipcu 2017 r.

Sylwia Gregorczyk-Abram – adwokatka oraz działaczka społeczna na rzecz ochrony systemu wymiaru sprawiedliwości i praw człowieka. Współtwórczyni Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS. Pomysłodawczyni i realizatorka akcji Tydzień Konstytucyjny. Laureatka Złotego Paragrafu w kategorii najlepszy adwokat w Polsce.

Paulina Kieszkowska-Knapik – doradczyni w zakresie prawa ochrony zdrowia. Współzałożycielka Fundacji Lege Pharmaciae. Członkini Forum Dialogu, współinicjatorka i organizatorka akcji #SolidarityinTruth.

Michał Wawrykiewicz – ekspert zespołów parlamentarnych ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych oraz ds. Ładu Konstytucyjnego i Praworządności, konsultant prawny oraz autor ekspertyz przy procesach legislacyjnych dotyczących prawa cywilnego oraz ustaw ustrojowych. Ekspert komisji parlamentarnej LIBE, współtwórca Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS" - podano.

Jacek Siadkowski – TECH TO THE RESCUE

Współzałożyciel i prezes Tech To The Rescue, sieci ponad 1500 firm technologicznych zainteresowanych wspieraniem organizacji pozarządowych poprzez realizację projektów IT na zasadzie pro-bono. Absolwent Center for Leadership, jeden z Forbes 30 under 30, Ashoka Fellow. Wraz z firmami w sieci TTTR doprowadził do uruchomienia ponad 750 projektów technologiczno-społecznych w ponad 85 krajach, które wpłynęły na życie ponad 5 milionów osób.

Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta

Oprócz nagród w kategoriach konkursowych, Kapituła Nagrody PRB przyzna również własną Nagrodę specjalną PRB im. Jana Wejcherta – za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego.

Wyróżnienie to otrzymało wcześniej wielu wybitnych Polaków i osób zasłużonych dla Polski, m.in. ks. Adam Boniecki, Jurek Owsiak, prof. Adam Strzembosz, Zbigniew Brzeziński czy prof. Norman Davies.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2024

Nagroda PRB, nazywana "Biznesowym Oskarem", to jedno z najważniejszych wyróżnień biznesowych w Polsce. "Już trzynasty rok z rzędu wyróżniamy najwybitniejszych polskich przedsiębiorców, innowatorów i społeczników" - wytłumaczono w informacji prasowej.

Dodano, że "wszystkie spółki i organizacje pozarządowe reprezentowane przez finalistów pozytywnie przeszły weryfikację firmy PwC, która jest partnerem merytorycznym 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu".

Autorka/Autor:red/ToL

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Polska Rada Biznesu

Pozostałe wiadomości

Faktury grozy przedstawiające dramatyczne podwyżki cen prądu i gazu zdominowały media społecznościowe. Eksperci przypominają jednak, że są to prognozy obliczane tak, jakby kolejne mechanizmy osłonowe miały nie wejść w życie. A wchodzą. Co ciekawe, część odbiorców za prąd może zapłacić mniej.

Ile zapłacimy za prąd i gaz od lipca? Część klientów może być zaskoczona

Ile zapłacimy za prąd i gaz od lipca? Część klientów może być zaskoczona

Źródło:
tvn24.pl

Prawie połowa polskich firm z branży energetyki oraz usług komunalnych zamierza rekrutować nowych pracowników. Tylko 8 procent pracodawców ze wspomnianego obszaru bierze pod uwagę redukcję etatów - wynika z najnowszego raportu "Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia".

W tej branży potrzeba pracowników. "Mogą liczyć na lepsze warunki"

W tej branży potrzeba pracowników. "Mogą liczyć na lepsze warunki"

Źródło:
PAP

- W naszym projekcie koleje nie będą budowane od nowa, by się łączyć w Baranowie - przekazał premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Szef rządu wskazał, że koleje dużych prędkości mają połączyć wszystkie wielkie miasta w Polsce. Dodał, że "powstanie lotnisko w Baranowie" i "będzie to najnowocześniejsze lotnisko w Europie". 

Co dalej z CPK? Rząd podjął decyzję

Co dalej z CPK? Rząd podjął decyzję

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Ministerstwo Infrastruktury stanowczo dementuje pojawiające się w mediach informacje odnośnie wzrostu stawki za badanie techniczne pojazdów od 1 lipca 2024 roku - podał resort w mediach społecznościowych. "Informacje nie są prawdziwe" - czytamy.

Wzrost stawki za badanie pojazdu? Jest jasne stanowisko resortu

Wzrost stawki za badanie pojazdu? Jest jasne stanowisko resortu

Źródło:
tvn24.pl

- Urzędnicy unijni teraz będą się przyglądać, czytać gazety, analizować, co tam obiecują - powiedział w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 ekonomista, prezes i założyciel Instytutu Finansów Publicznych Sławomir Dudek, odnosząc się do procedury nadmiernego deficytu wobec Polski. Stwierdził jednak, że "paradoksalnie jest to bardzo dobra informacja, bo politycy nie będą mogli tak łatwo puścić nas z torbami".

"Politycy nie będą mogli tak łatwo puścić nas z torbami"

"Politycy nie będą mogli tak łatwo puścić nas z torbami"

Źródło:
TVN24

Premier Donald Tusk, wraz z innymi przedstawicielami rządu, ma poinformować w środę na konferencji prasowej o decyzji ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Ważą się losy CPK. Dzisiaj dowiemy się, co z przyszłością megalotniska

Ważą się losy CPK. Dzisiaj dowiemy się, co z przyszłością megalotniska

Źródło:
PAP

Niemiecki gigant motoryzacyjny Volkswagen (VW) poinformował, że zamierza zainwestować do pięciu miliardów dolarów w rywala Tesli, firmę Rivian - przekazał portal stacji BBC.

VW zainwestuje do 5 miliardów dolarów w rywala Tesli

VW zainwestuje do 5 miliardów dolarów w rywala Tesli

Źródło:
BBC

Janina Goss i Wojciech Jasiński nie otrzymali absolutorium od zwyczajnego walnego zgromadzenia Orlenu. Łącznie absolutorium nie uzyskało dziesięciu członków rady nadzorczej. Jak poinformował sekcję biznesową portal tvn24.pl Orlen, "nieudzielenie absolutorium przez walne zgromadzenie akcjonariuszy otwiera drogę do dochodzenia odszkodowań od byłych członków rady nadzorczej Orlen".

Goss i Jasiński bez absolutorium od Orlenu. "Droga do dochodzenia odszkodowań"

Goss i Jasiński bez absolutorium od Orlenu. "Droga do dochodzenia odszkodowań"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Projekt ustawy mającej uregulować tak zwane flippowanie na rynku mieszkaniowym, ma być dziś dyskutowany w Sejmie. Nowelizacja ma wprowadzić dodatkowy podatek od czynności cywilnoprawnych dla osób, które kupują tanio mieszkania i sprzedają je drogo po remoncie. Danina ma też dotknąć posiadaczy kilku lokali.

Podatek dla flipperów i właścicieli wielu mieszkań. Sejm zajmie się projektem

Podatek dla flipperów i właścicieli wielu mieszkań. Sejm zajmie się projektem

Źródło:
PAP

Ministerstwo Finansów pracuje nad wprowadzeniem możliwości korzystania przez małe firmy ze zwolnienia z VAT w innych krajach niż ten, w którym mają siedzibę. Dziś został opublikowany projekt. Zakłada on, że zwolnienie nie będzie mogło przekroczać 85 tysięcy euro.

Zwolnienie z VAT dla małych firm. Trwają prace nad zmianami

Zwolnienie z VAT dla małych firm. Trwają prace nad zmianami

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda przekazał, że z przywódcą Chin Xi Jinpingiem omówił wszystkie kwestie związane z dwustronną współpracą, w tym kwestie gospodarcze, polityczne i sprawy dotyczące bezpieczeństwa.

Prezydent: z Xi Jinpingiem omówiliśmy wszystkie kwestie związane z naszą współpracą

Prezydent: z Xi Jinpingiem omówiliśmy wszystkie kwestie związane z naszą współpracą

Źródło:
PAP

Tylko w ciągu pięciu miesięcy skarbówka wystawiła przedsiębiorcom ponad cztery tysiące mandatów za nieprawidłowości przy wydawaniu paragonów fiskalnych - podało Ministerstwo Finansów. Resort podkreślił przy tym, że wystawienie paragonu jest poświadczeniem uczciwości przedsiębiorcy.

Skarbówka ruszyła na łowy. Znamy efekt

Skarbówka ruszyła na łowy. Znamy efekt

Źródło:
PAP

Dwie siostry z Genui znalazły w piwnicy domu swojego zmarłego dziadka ogromną sumę pieniędzy - donosi agencja Adnkronos. Mają jednak teraz problem, gdyż znalezione oszczędności są we włoskich lirach. Od 2002 roku we Włoszech obowiązuje euro, a rodzimej waluty nie można już od lat wymieniać. Jednak walczą. - Wielu dziadków i rodziców oszczędzało pieniądze przez całe życie, a w ten sposób ich wysiłki idą na marne - podkreślają.

Znalazły w piwnicy miliony po dziadku. Mają teraz duży problem

Znalazły w piwnicy miliony po dziadku. Mają teraz duży problem

Źródło:
PAP

Pod względem wzrostu gospodarczego w dwóch najbliższych latach Polska powinna być w gronie europejskich liderów – ocenili ekonomiści Santander Bank Polska. Ich zdaniem w 2025 roku wzrost PKB powinien wynieść 3,5 procent.

W tej dziedzinie Polska "powinna się znaleźć w grupie europejskich liderów"

W tej dziedzinie Polska "powinna się znaleźć w grupie europejskich liderów"

Źródło:
PAP

Zwyczajne walne zgromadzenie Orlenu nie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2023 byłemu prezesowi Danielowi Obajtkowi. Oznacza to, że Obajtek nie otrzyma zmiennej części wynagrodzenia, czyli premii, przysługującej za 2023 rok.

Obajtek bez potężnego zastrzyku finansowego z Orlenu. Jest decyzja

Obajtek bez potężnego zastrzyku finansowego z Orlenu. Jest decyzja

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Podczas prac sezonowych najwięcej może zarobić pracownik budowlany. Osoby powyżej 26. roku życia mogą liczyć na wynagrodzenie 25-35 złotych netto za godzinę, a młodsi 50 złotych - wynika z raportu Personnel Service. Drugim najlepiej płatnym zawodem jest instruktor kitesurfingu.

Nawet 50 złotych za godzinę. Oni mogą zarobić najwięcej

Nawet 50 złotych za godzinę. Oni mogą zarobić najwięcej

Źródło:
PAP

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 270 milionów złotych. W Polsce padła wygrana trzeciego stopnia w wysokości niemal 1,2 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 25 czerwca.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot. Wygrana trzeciego stopnia w Polsce

Rośnie kumulacja w Eurojackpot. Wygrana trzeciego stopnia w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Trwają prace nad projektem mającym doprowadzić do sprawniejszego rozpatrywania spraw frankowych w sądach - poinformowała pełnomocniczka ministra sprawiedliwości zajmująca się tą kwestią Aneta Wiewiórowska-Domagalska. - Mam nadzieję, że już jesienią pokażemy ten projekt - podkreślała.

Rząd szykuje ważny projekt w sprawie kredytów frankowych

Rząd szykuje ważny projekt w sprawie kredytów frankowych

Źródło:
PAP

Komisja Europejska rozpoczęła we wtorek nowe postępowanie antymonopolowe przeciwko Microsoftowi. Jej zdaniem amerykański koncern naruszył unijne przepisy, wiążąc swój produkt do komunikacji Teams ze swoimi popularnymi aplikacjami zawartymi w pakietach dla firm Office 365 i Microsoft 365.

Gigant pod lupą Brukseli. Ruszyło postępowanie antymonopolowe

Gigant pod lupą Brukseli. Ruszyło postępowanie antymonopolowe

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk, na wniosek ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Paszyka, powołał Agnieszkę Majewską na sześcioletnią kadencję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - poinformował we wtorek resort rozwoju. Rzecznik MŚP stoi na straży praw mikro, małych i średnich przedsiębiorców - dodano.

Jest nowa rzeczniczka przedsiębiorców

Jest nowa rzeczniczka przedsiębiorców

Źródło:
PAP

Zgłaszamy projekt ustawy o obniżeniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców i pracowników, na czym zyskają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy - przekazał we wtorek szef sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Ryszard Petru. Wraz z projektem zostaną przedstawione propozycje cięć w wydatkach państwa.

Będzie obniżka składki zdrowotnej? Jest projekt

Będzie obniżka składki zdrowotnej? Jest projekt

Źródło:
PAP

Lufthansa ogłosiła, że do kosztów każdego biletu będzie doliczać dodatkową opłatę, która w zależności od dystansu i typu biletu może wynieść od jednego do nawet 72 euro. Powodem, jak przekonuje niemiecki przewoźnik, są unijne regulacje środowiskowe, których wdrażanie nowa opłata ma częściowo sfinansować.

Linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę. Nawet 72 euro więcej za bilet

Linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę. Nawet 72 euro więcej za bilet

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Władze Barcelony podjęły decyzję, zgodnie z którą w 2028 roku w mieście nie będzie już mieszkań na wynajem dla turystów. Burmistrz Jaume Collboni zapowiedział, że właściciele ponad dziesięciu tysięcy takich lokali utracą pozwolenia na działalność. Powodem jest kryzys mieszkaniowy.

Barcelona wprowadzi zakaz wynajmu mieszkań turystom. Podano termin

Barcelona wprowadzi zakaz wynajmu mieszkań turystom. Podano termin

Źródło:
CNN, BBC

Ruch bezwizowy w Chinach dla obywateli Polski będzie obowiązywał od 1 lipca bieżącego roku do końca 2025 roku - podała rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning. Bez wizy możliwy będzie wjazd i pobyt na terytorium Państwa Środka do 15 dni.

Do Chin bez wizy. Rzeczniczka MSZ wyjaśnia

Do Chin bez wizy. Rzeczniczka MSZ wyjaśnia

Źródło:
PAP

Ikea Industry w Wielbarku od dłuższego czasu zmaga się ze spadającą liczbą zamówień, co przełożyło się na problemy finansowe i w rezultacie konieczność redukcji zatrudnienia. W najbliższym czasie pracę straci tam 40 osób, choć zdaniem pracowników to może być dopiero początek planowanych zwolnień w warmińsko-mazurskiej fabryce mebli.

Fabryka Ikei zapowiada zwolnienia w Polsce

Fabryka Ikei zapowiada zwolnienia w Polsce

Źródło:
tvn24.pl, tygodnikszczytno.pl

Zarząd PKP Cargo przedstawił związkowcom propozycję porozumienia w sprawie zawieszenia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) - przekazała spółka w komunikacie.

PKP Cargo ma propozycję dla związkowców

PKP Cargo ma propozycję dla związkowców

Źródło:
PAP

Najlepszymi liniami lotniczym na świecie w 2024 roku są Qatar Airways – wynika z tegorocznej edycji zestawienia "World Airline Awards" przedstawionego przez firmę konsultingową Skytrax. Bliskowschodni przewoźnik zajął pierwsze miejsce rankingu już po raz ósmy. Najwyżej ocenionymi liniami z Europy zostały Turkish Airlines.

Najlepsze linie lotnicze świata. Są wyniki najnowszej edycji rankingu

Najlepsze linie lotnicze świata. Są wyniki najnowszej edycji rankingu

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Na ochronę zdrowia może zabraknąć w ciągu trzech lat niemal 160 miliardów złotych - podaje "Rzeczpospolita". Gazeta zastanawia się, czy w związku z tym "wzrosną składki czy podatki".

Rząd ma do załatania potężną lukę. Ma brakować 160 miliardów złotych

Rząd ma do załatania potężną lukę. Ma brakować 160 miliardów złotych

Źródło:
PAP