Dostałeś wiadomość od PKP? Nie odpisuj, to oszustwo

Internauci informują o fałszywych e-mailach o przesyłkach konduktorskich

Dostałeś wiadomość o przesyłce z PKP i nadawca prosi o SMS-a? Nie odpisuj na taką wiadomość, bo jak ostrzega serwis Niebezpiecznik.pl, to nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Autorom przekrętu w ostatnich dniach udało się naciągnąć w taki sposób setki osób. Wysłanie SMS-a na wskazany w wiadomości numer może kosztować cię ponad 30 zł.

Ku zdziwieniu części internautów, na początku tygodnia na ich skrzynkach e-mailowych znalazła się wiadomość z informacją o czekającej na odbiór przesyłce konduktorskiej.

Nic jednak bardziej mylnego.

Po wejściu bowiem na adres, wskazany w treści fałszywego e-maila, widzimy w rzeczywistości stronę wyłudzająca opłatę za SMS Premium.

Aby otrzymać informację o paczce, odbiorca musi podać PIN, który można otrzymać wysyłając SMS-a. To jednak tylko przykrywka. Po wysłaniu wiadomości nie otrzymamy szczegółów dotyczących rzekomej przesyłki, a z konta ofiary zniknie 30,75 zł.

Treść fałszywego e-maila informującego o przesyłce konduktorskiej:

"FROM: Powiadomienie info4@pkp-przesylka.pl Szanowny Kliencie, dnia 23.11.2015 została wysłana do Ciebie przesyłka konduktorska o numerze nadawczym 230110155733 składającej się z: sztuk paczek 2. W celu odbioru prosimy przejść pod poniższy link – http://pkp-przesylka.pl/pl/track/230110155733 (Jeśli link nie otwiera się po kliknięciu, należy skopiować go do paska adresu i kliknąć klawisz Enter) Uwaga! Sprawdź liczbę paczek. W przypadku widocznego uszkodzenia lub niezgodności ilości paczek poproś kuriera o spisanie protokołu szkody. Masz prawo do odmowy przyjęcia przesyłki. Firma nie udostępnia informacji o nadawcy drogą mailową oraz nie posiada informacji dotyczącej zawartości przesyłki! UWAGA: Wiadomość ta została wygenerowana automatycznie. Prosimy na nią nie odpowiadać"

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości