Ceny na stacjach nadal niskie. Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej

Z kraju

TVN24 BiSCeny na stacjach nadal niskie. Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej

W ostatnim tygodniu spadki cen paliw na stacjach wyhamowały. Popularna "95" potaniała średnio 4 grosze na litrze, do poziomu 4,5 zł. Z kolei średnia cena diesla spadła do 4,28 zł/l, a autogaz podrożał 2 gr./l i obecnie średnia cena to 1,83 zł/l - informuje BM Reflex.

"Stabilizacja cen na hurtowym rynku paliw oznacza, że na krajowych stacjach paliw w najbliższych dniach nie powinniśmy obserwować większych zmian cen. Podkreślenia wymaga fakt, że obecnie diesel jest najtańszy od kwietnia 2010 roku i już blisko 1 zł/l tańszy niż przed rokiem. Z kolei za benzynę płacimy najmniej od 7 miesięcy" - podkreślają analitycy.

Gdzie i ile?

W skali całego kraju nadal najdrożej za paliwa zapłacimy w województwie zachodniopomorskim. Natomiast najtańszym regionem kraju biorąc pod uwagę średni poziom cen wszystkich gatunków paliw jest województwo dolnośląskie i śląskie.

Średnie ceny paliw w województwachBM Reflex

Ile za ropę?

BM Reflex informuje, że niemal od początku września ceny ropy Brent utrzymują się na poziomie 47-50 dolarów/bbl. Amerykańska ropa WTI jest obecnie około 2,5 USD/bbl tańsza od ropy Brent.

"W dalszym ciągu w centrum zainteresowania rynku pozostają dane makro z Chin, kierunek dalszej polityki monetarnej Fed oraz obserwowany spadkowy trend produkcji ropy w USA. W sumie od połowy czerwca wydobycie ropy w USA spadło już 0,51 mln bbl/d do 9,096 mln bbl/d i jest najniższe od końca listopad ubiegłego roku. Jest to obecnie główny czynnik hamujący dalsze spadki cen ropy naftowej na giełdach" - czytamy.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com