Duża sieć chce przejąć dwa sklepy po Tesco

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Janusz Piechociński o wysokiej inflacji w Polsce
Janusz Piechociński o wysokiej inflacji w PolsceTVN24
wideo 2/5
TVN24Janusz Piechociński o wysokiej inflacji w Polsce

Sieć Carrefour Polska chce otworzyć dwa sklepy w lokalizacjach, w których do tej pory były hipermarkety Tesco. Chodzi o placówki w Gorzowie Wielkopolskim oraz we Włocławku. Wnioski w tej sprawie wpłynęły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Carrefour Polska ma ponad 900 sklepów w całym kraju, które działają w sześciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Na mapie sklepów tej sieci mogą się pojawić dwie nowe lokalizacje.

Carrefour chce przejąć lokalizacje po Tesco

W ramach pierwszego wniosku Carrefour Polska chce zawrzeć umowę najmu powierzchni handlowej zlokalizowanej w budynku przy ul. Kruszyńskiej 17/27, 87-810 we Włocławku, a w ramach drugiego - powierzchni handlowej zlokalizowanej w budynku przy ul. Górczyńskiej 19, 66-400 w Gorzowie Wielkopolskim.

Wnioski w tej sprawie 29 grudnia 2022 roku wpłynęły do UOKiK-u - wynika z informacji zamieszczonych na stronie Urzędu. Właścicielami obu powierzchni jest spółka Europrojekt Delta Saller Polbau z siedzibą we Wrocławiu.

UOKiK przekazał, że obie powierzchnie były wynajmowane przez sieć Tesco i wykorzystywane do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego w formacie hipermarket.

W ostatnich dniach grudnia o otwarciu 24 nowych placówek informowała sieć Biedronka.

Brytyjska sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce w 2021 roku. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca 2021 roku wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości