TVN24 Biznes | Z kraju

Sprawdź, gdzie można wykorzystać bon turystyczny. Lista coraz dłuższa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznym
Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznymTVN24
wideo 2/5
TVN24Rzecznik POT o liście firm, w których można płacić bonem turystycznym

Lista podmiotów biorących udział w programie Polski Bon Turystyczny wzrosła do blisko 11,5 tysiąca - poinformowała w środę Polska Organizacja Turystyczna. To miejsca, w których jest możliwe wykorzystanie nowego świadczenia.

"Znaleźliście już swój cel podróży? Mamy już 11 481 podmiotów na liście przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności @Bon_Turystyczny" - poinformowała POT w środowym wpisie na Twitterze.

Bon turystyczny - lista podmiotów

W sobotę udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.

Lista podmiotów jest aktualizowana o godzinie 17.00 w dni robocze.

Jak pisaliśmy we wtorek, na liście podmiotów pojawiają się jednak nie tylko nazwy związane z branżą turystyczną. Na stronie znajdziemy też np. sklep mięsny, agencję ochrony czy szkołę tańca.

Grzegorz Cendrowski, p.o. rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej, w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes wyjaśnił, że "zgodnie z prawem polscy przedsiębiorcy prowadzą często wielobranżową działalność, w tym działalność w sektorze turystycznym". "Nie ma żadnych przeszkód, aby przedsiębiorca jednocześnie prowadził sklep mięsny, stację benzynową i obiekt hotelarski" - wskazał.

"Nazwy przedsiębiorstw wybierają sami przedsiębiorcy i czasami mogą one nie odzwierciedlać działalności turystycznej, którą prowadzą i którą zadeklarowali przy rejestracji (pod odpowiedzialnością karną). Lista prowadzona przez POT zawiera wyłącznie nazwy przedsiębiorstw" - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości