TVN24 Biznes | Z kraju

Biuro podróży informuje o niewypłacalności. "Nie jest w stanie wywiązać się z umów"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Wiceszef MSZ: to wszystko może sprawić, że wyjazd turystyczny będzie bardzo trudny do zrealizowania w takim zakresie, w jakim miał być
Wiceszef MSZ: to wszystko może sprawić, że wyjazd turystyczny będzie bardzo trudny do zrealizowania w takim zakresie, w jakim miał byćPolskie Radio 24
wideo 2/2
Polskie Radio 24Wiceszef MSZ: to wszystko może sprawić, że wyjazd turystyczny będzie bardzo trudny do zrealizowania w takim zakresie, w jakim miał być

Biuro podróży Hermes Travel złożyło informację o niewypłacalności - przekazała rzeczniczka urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego Marta Milewska. Dodała, że poszkodowanych jest 270 osób, przy czym żaden z klientów biura nie przebywa poza Polską.

"Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Biuro Podróży Hermes Travel nie jest w stanie wywiązać się z umów (...) zawartych z podróżnymi od 01.09.2019 r. oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne (…)" - brzmi treść oświadczenia biura, które zawarto w komunikacie przesłanym do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

"Marszałek województwa uruchomił dwie gwarancje ubezpieczeniowe"

Jak wyjaśniła Milewska, biuro podróży poinformowało urząd, że klienci biura nie przebywają obecnie poza granicami kraju. Nie ma zatem konieczności sprowadzania ich do kraju.

- Marszałek województwa uruchomił dwie gwarancje ubezpieczeniowe w sumie opiewające na łączną kwotę 672 tysięcy złotych. To z tych środków klienci biura będą mogli uzyskać zwrot dokonanych wpłat na niezrealizowane wyjazdy. Jak wynika z dokumentów przesłanych przez biuro, w takiej sytuacji jest 270 klientów biura - przekazała Milewska.

Dodała, że urząd marszałkowski przekazał dokumenty do podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych, który rozpocznie procedurę przyjmowania zgłoszeń od podróżnych, którym nie zwrócono wniesionych wpłat.

"Wszystkie te osoby powinny kontaktować się bezpośrednio z gwarantem, którym w tym przypadku jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Roszczenie z tego tytułu należy kierować drogą pocztową na adres: Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Biuro Obsługi Klientów, 53-413 Wrocław, ul. Gwiaździsta 62" - czytamy.

W przypadku dodatkowych pytań, pracownicy ubezpieczyciela są również dostępni pod numerami telefonu 071 36 92 887 lub 801 500 300 w godzinach 8.00-20.00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 8.00-16.00 w soboty lub pod adresem mailowym: bok@tueuropa.pl.

Jak czytamy na stronie internetowej biura, w listopadzie 1981 r. powstało w Warszawie biuro Hermes. Firma organizowała zagraniczne wyjazdy-pielgrzymki (m.in. do Meksyku, Gruzji i Armenii, Turcji oraz Grecji) oraz wycieczki (autokarowe i samolotowe). Hermes Travel oferował także wynajem busów i autokarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości