TVN24 Biznes | Z kraju

Duży bank ostrzega przed oszustami. "Nie klikajcie w link i nie wpisujcie danych logowania"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/6
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Oszuści podszywają się pod Bank Pekao i rozsyłają fałszywe wiadomości do klientów - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy banku Paweł Jurek. Przedstawiciel Banku Pekao apeluje o ostrożność i podkreśla, że bank nie rozsyła takich SMS-ów.

Paweł Jurek opublikował przykładową wiadomość rozsyłaną przez oszustów: "PEKAO: Ograniczylismy dostep do Twojego konta ze wzgledu na podejrzana aktywnosc, aby uwierzytelnic odwiedz strone (pisownia oryginalna - red.)".

Cyberprzestępcy podawali następnie link, która przekierowuje do fałszywej strony banku.

"Nie wysyłamy takich SMS. Nie klikajcie w link i nie wpisujcie danych logowania. To oczywiście nie jest nasza strona. Uważajcie" - zaapelował na Twitterze rzecznik prasowy banku.

O zderzaniu poinformował tez Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego KNF. "Otrzymałeś wiadomość SMS z informacją o ograniczonym dostępie do konta bankowego? Uważaj - to nowa kampania phishingowa. Cyberprzestępcy podszywają się pod BankPekao SA. Na fałszywych stronach wyłudzają dane do logowania w bankowości elektronicznej" - podał w mediach społecznościowych.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne takie ostrzeżenie przed oszustami, które pojawia się w ostatnim czasie.

W marcu Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzegał przed fałszywymi e-mailami, które udawały wiadomości od banku ING. Zalogowanie się na fałszywej stronie, do której prowadził link z wiadomości, groziło utratą środków.

Także w marcu zespół KNF ostrzegał przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których cyberprzestępcy podszywali się pod PKO BP i podawali fałszywe informacje o obciążeniu konta.

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości