"Twoje konto zostało obciążone". Największy bank w Polsce ostrzega przed e-mailami

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował "urabiać" rozmówcę. Posłuchaj całej rozmowy
Tak oszust próbował "urabiać" rozmówcę. Posłuchaj całej rozmowypolicja Lubin, TVN24 Łódź
wideo 2/6
policja Lubin, TVN24 ŁódźTak oszust próbował "urabiać" rozmówcę. Posłuchaj całej rozmowy

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których cyberprzestępcy podszywają się pod PKO BP - poinformował w mediach społecznościowych Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego. Przestępcy podają fałszywe informacje o obciążeniu konta.

"Szanowny kliencie PKO, na Twoim koncie została wykonana płatność wewnętrzna i Twoje konto zostało obciążone. Kliknij tutaj (..), aby wyświetlić szczegóły transakcji docelowej" - napisano w fałszywej wiadomości rozsyłanej klientom banku. Zespół KNF pokazał także zrzut ekranu z łudząco podobną do oryginalnej stroną internetową, na którą przekierowują oszuści.

"Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których cyberprzestępcy podszywają się pod PKO BP, informując o obciążeniu konta. Wejście w link i podanie danych logowania na fałszywej stronie grozi utratą środków finansowych" - czytamy we wpisie CSIRT KNF w mediach społecznościowych.

Zespół KNF apeluje o zachowanie czujności.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, jakie pojawia się w ostatnim czasie.

W ubiegłym tygodniu CSIRT KNF ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod Bank Millennium i Santander Bank Polska. Cyberprzestępcy w wiadomościach e-mail wysyłali informację o braku aktywacji usług bezpieczeństwa.

Niedawno oszuści podszywali się także się pod ING Bank Śląski. Kampania cyberprzestępców była podobna do tej dotyczącej Banku Millennium i Santander Bank Polska.

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości