Weekendowe utrudnienia w kilku bankach

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogąTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz brak możliwości wypłacenia pieniędzy z bankomatu. To tylko niektóre utrudnienia, które w najbliższym czasie czekają klientów kilku banków.

Alior

Ze względu na prowadzone prace serwisowe system transakcyjny Kantoru Walutowego będzie niedostępny od 7 sierpnia 2020 roku (piątek) od godz. 23.00 do 8 sierpnia 2020 roku (sobota) do godz. 7.00 - informuje Alior Bank.

W komunikacie dodano, że prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe oraz wypłaty z bankomatów.

ING

W najbliższy weekend ING planuje prace serwisowe. W związku z tym w sobotę 8 sierpnia od godz. 8:00 do godz. 18:00 niedostępne będą moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile - dowiadujemy się z komunikatu banku.

Z kolei w nocy z 9 na 10 sierpnia (z niedzieli na poniedziałek) od godz. 0.00 do godz. 1.00, ze względu na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy w działaniu niektórych usług związanych z kartami w systemie bankowości internetowej Moje ING i ING Business.

Ponadto nie będzie również można: aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej. Nie będą również działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

Pekao

Od godz. 22.00 8 sierpnia (sobota) do do godz. 5.00 9 sierpnia (niedziela) mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w korzystaniu z serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich – podaje Pekao. Ma to związek z pracami serwisowymi.

Santander Bank Polska

W nocy z soboty na niedzielę w godz. 0.00-1.00 klienci Santander Bank Polska nie skorzystają z bankowości internetowej ani z aplikacji mobilnej, nie zapłacą kartą ani BLIK-iem, nie wypłacą gotówki z bankomatu, nie zrobią przelewu natychmiastowego, ani nie zapłacą za zakupy Przelewem24.

Natomiast w godz. 1.00-3.00 klienci nie skorzystają z bankowości internetowej ani z aplikacji Santander mobile, ale będą mogli zapłacić kartą oraz wypłacić gotówkę z bankomatu.

Santander Consumer Bank

Jak czytamy w komunikacie banku, w nocy z soboty na niedzielę w godz. 0.00-1.00 -realizowane będą prace serwisowe w bankowości elektronicznej. W tych godzinach bankowość internetowa i aplikacja mobilna mogą być niedostępne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock