Jeszcze kilka miesięcy temu doradcy finansowi zachęcali Polaków do kupowania jednostek funduszy inwestycyjnych, teraz - w obliczu spadających giełdowych indeksów - oszczędności topnieją. A ponieważ w większości zarabiają na prowizjach od sprzedanych produktów, pojawiają się pytania czy rady doradców rzeczywiście są bezstronne.
Miało być łatwiej, będzie jak zwykle. Na podatkowym torze przeszkód, pojawiła się kolejna, która może utrudnić życie zarówno podatnikom jak i samemu fiskusowi. Tym razem problemem okazała się lista instytucji na rzecz których można przekazać jeden procent płaconych podatków.
Od happeningu politycznego, rozpoczęło się drugie posiedzenie nadzwyczajnej komisji sejmowej Przyjazne Państwo - przewodniczący komisji Janusz Palikot dostał koszyk tanich win, ale zadanie komisji jest trochę poważniejsze - znoszenie barier dla polskiej gospodarki.
Cegły, pustaki, izolacje, kleje, zaprawy, płytki, okna, drzwi – od liczby wystawców i wystawianych na tegorocznej Budmie produktów może rozboleć głowa. Problem zaczynają mieć też organizatorzy
Według Ministerstwa Edukacji Narodowej w ubiegłym roku do matury podeszło ponad 400 tysięcy uczniów. Studniówka każdego z nich to w sumie średni 1500 zł. Dla rynku oznacza ponad pół miliarda złotych.
Rzeź niewiniątek, Dramat w kilku aktach, O jeden włos od tragedii - tak o sytuacji na warszawskiej giełdzie w ostatnich dniach mówią sami inwestorzy oraz maklerzy. Niestety poniedziałek przyniósł im kolejne srogie rozczarowanie.
Po zamieszaniu i wielokrotnym powielaniu przez system - transakcji kartami VISA - multibank zwraca (ale tylko na razie) wszystkie pieniądze także te rzeczywiście wypłacone przez klientów piętnastego stycznia.
Już wkrótce każda nieruchomość będzie musiała posiadać certyfikat klasy energetycznej. Jak na razie jednak nie ma rozporządzenia do prawa budowlanego, które określałoby wzór certyfikatu oraz to, jak dokładnie liczyć energochłonność budynków.
Długa noc w długiej kolejce, Tak było miedzy innymi w Warszawie. Aż trudno uwierzyć, że powodem mogą być te kolekcjonerskie monety NBP z corocznej serii „Zwierzęta świata”.
Spadki na giełdzie powodują niepokój inwestorów. Co zrobić by nie stracić swoich pieniędzy? Na tym pytaniem zastanawiają się głównie klienci funduszy inwestycyjnych
Prawie milion - tyle używanych samochodów Polacy sprowadzili w ubiegłym roku zza granicy. To o ponad 20 procent więcej niż w roku 2006-tym. W wielu przypadkach były to auta starsze niż 10 letnie. Ale w tym samym czasie wzrosła również sprzedaż pojazdów nowych.
Firma energetyczna Gibson złożyła ofertę na jedną z najmniejszych kopalni Kompanii Węglowej - Silesia. Chce ją nie tylko kupić, ale tez zwiększyć zatrudnienie o 50% i dać górnikom premię prywatyzacyjną. Dlaczego Szkotom opłaca się wydobywać węgiel w polskiej kopalni?
Poczta Polska ma kłopoty z nadmiarem przesyłek i opóźnieniami. A przez to kłopoty mają klienci banków, którzy czekają na nowe karty płatnicze czy PIN-y do nich
Minął rok od chwili, gdy Sławomir Skrzypek został prezesem Narodowego Banku Polskiego i szefem Rady Polityki Pieniężnej. Jak ekonomiści i politycy oceniają jego dotychczasową działalność?
Poczta Polska wciąż dostarcza świąteczne paczki. Niestety nie są to dodatkowe prezenty, ale spóźnione przesyłki, które klienci monopolisty nadali jeszcze przed Świętami. Cześć z listów, kartek i paczek - wciąż nie dotarła do adresatów.
Drogowcy chcą uelastycznić przepisy. Od teraz zamiast wielkich przetargów na budowę dziesiątek kilometrów dróg chcą a ich podziału na mniejsze odcinki. To informacja dobra dla mniejszych firm drogowych, ponieważ da to szansę funkcjonowania na rynku który był do tej pory zastrzeżony dla bardzo dużych koncernów.
Podatek dla przedsiębiorców będzie niższy, administracja publiczna zostanie znacznie odchudzona, a deficyt finansów na poziomie pozwalającym na szybkie wejście do strefy Euro - to plany nowego wiceministra finansów Stanisława Gomułki.
Użytkownicy wieczyści nieruchomości mogą je teraz wykupić na własność z dużą bonifikatą. Jak skorzystać z takiej bonifikaty i na jakie problemy uważać?
Często o kontraktach mogą decydować drobne niuanse, bez ich zrozumienia nawet najlepsza propozycja może zakończyć się fiaskiem negocjacji. O różnicach międzykulturowych i specyfice prowadzenia interesów międzynarodowych mówią prof. Jerzy Cieślik, WSPiZ im. L. Koźmińskiego i dr Anna Murdoch, Szkoła Główna Handlowa.