LOT odwołuje rejsy między Warszawą a Berlinem

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Terminal lotniska w Radomiu gotowy
Terminal lotniska w Radomiu gotowyMIRBUD S.A.
wideo 2/2
MIRBUD S.A.Terminal lotniska w Radomiu gotowy

Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały zaplanowane na środę rejsy między Warszawą a Berlinem. Powodem jest zapowiedziany na ten dzień strajk ostrzegawczy na lotnisku Berlin-Brandenburg (BER). Taką informację przekazał w mediach społecznościowych rzecznik prasowy narodowego przewoźnika Krzysztof Moczulski.

Lotnisko Berlin-Brandenburg w środę miało obsłużyć 35 tys. pasażerów, tego dnia zaplanowano około 300 startów i lądowań. "W związku z zapowiedzianym na jutro strajkiem ostrzegawczym personelu lotniska w Berlinie, rejsy do stolicy Niemiec zostaną anulowane. Pasażerowie mogą zwrócić bilet lub zmienić rezerwację na stronie lot.com " - przekazał Krzysztof Moczulski we wtorek na Twitterze.

Chodzi o rejsy PLL LOT z Lotniska Chopina o godz. 9.15 i 16.35.

Strajk pracowników lotniska w Berlinie

Związek zawodowy Verdi poinformował w poniedziałek, że z powodu strajku ostrzegawczego z lotniska Berlin-Brandenburg w stolicy Niemiec w środę nie będą startowały samoloty pasażerskie. W strajku będą brać udział m.in pracownicy służb obsługi naziemnej i ochrony.

Strajk ostrzegawczy ma trwać przez całą środę - od rana do późnego wieczora. "W tej sytuacji należy założyć, że na lotniku BER tego dnia nie będą mogły odbywać się żadne regularne loty pasażerskie, dlatego poinformowaliśmy również wszystkie współpracujące z nami firmy o zapowiadanym strajku ostrzegawczym" - przekazał operator lotniska.

Jak poinformował związek Verdi, dotychczasowe rozmowy w sprawie układów zbiorowych nie przyniosły rezultatu, w związku z czym "pasażerowie muszą spodziewać się poważnych opóźnień i odwołań lotów".

Verdi domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie dla pracowników obsługi naziemnej i lotniska w okresie 12 miesięcy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: hanohiki / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości