Facebook zmienia Messengera. Sprawdź, co szykuje

Tech

newsroom.fb.comJak twierdzą twórcy aplikacji FB, szyfrowanie wiadomości daje użytkownikom większą prywatność podczas omawiania tematów wrażliwych

Użytkownicy Messengera, aplikacji Facebooka, będą mogli zatajać przesyłane wiadomości. To kolejny etap, który prowadzi do uniezależnienia się komunikatora od medium społecznościowego. Szyfrowanie informacji ma zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność rozmówców.

Facebook testuje nową funkcję swojej sztandarowej aplikacji - Messenger. Już wkrótce użytkownicy będą mogli szyfrować wysyłane wiadomości. Nowa funkcja o nazwie "tajne rozmowy" będzie dostępna dla szerokiego grona użytkowników jeszcze tego lata.

Jak twierdzą twórcy aplikacji, szyfrowanie wiadomości daje użytkownikom większą prywatność podczas omawiania tematów wrażliwych, takich jak kwestie zdrowotne i informacje finansowe. Dodają, że otrzymują od wielu osób informacje o potrzebie dodatkowych zabezpieczeń.

Prywatność na FB

"Tajne rozmowy" będą działać tylko z jednego urządzenia danego użytkownika: telefonu, tabletu lub komputera. W ten sposób firma nie będzie musiała rozpowszechniać unikatowych kluczy szyfrowania do wielu urządzeń. Wiadomości wysyłane za pomocą szyfrowania "end-to-end" będą również ograniczone do komunikatów tekstowych, bez plików GIF i filmów. Ponadto, będzie można ustawić funkcję automatycznego kasowania wiadomości, podobnie jak do niedawna było to typowe dla Snapchata.

Facebook próbuje wprowadzić nową funkcję, mając w pamięci kłopotliwą sytuację z 2013 roku. Spółka została wówczas pozwana przez dwóch Amerykanów, którzy twierdzili, że firma wykorzystała wzajemnie przesyłane linki do celów marketingowych. W maju 2016 roku kalifornijski sąd pozwolił, aby pozew, stał się zbiorowy.

Internet dla Afryki. Facebook ma ambitny plan:

Internet dla Afryki. Facebook ma ambitny planTVN24 Biznes i Świat

Autor: PMB//ms / Źródło: theverge.com

Źródło zdjęcia głównego: newsroom.fb.com