Przełomowy model reglamentowany. Tesla anuluje zamówienia

Tech

Teska Motors/PAP/DPATesla Model 3 kosztuje 35 tys. dolarów

Szef Tesli Elon Musk poinformował, że koncern anulował kilka zduplikowanych zamówień na Model 3, który trafi na rynek w przyszłym roku. Dodał, że jedna osoba będzie mogła kupić w przedsprzedaży maksymalnie dwa samochody.

Wypowiedź Muska to reakcja na słowa współautora finansowego portalu Seeking Alpha, który oznajmił w ub. tygodniu, ze złożył zamówienie na 20 Modeli 3.

Według szefa Tesli klienci mogą zamówić maksymalnie dwa samochody na osobę. Dodał, że tylko 5 proc. zamówień dotyczy dwóch pojazdów, co oznacza, że bardzo wysokie wyniki przedsprzedaży dla Modelu 3 nie są zawyżone.

Musk powiedział też, że zaledwie 0,2 proc. zamówień dotyczy więcej niż dwóch samochodów i takie są automatycznie anulowane przez firmę.

Hit na rynku

Zaprezentowany na początku kwietnia Model 3 okazał się prawdziwym hitem. W pierwszym tygodniu złożono 325 tys. zamówień na ten pojazd. Samochód trafi do produkcji w 2017 roku.

Kosztujący 35 tys. dolarów Tesla Model 3 ma podbić i zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny oraz sprawić, że auta elektryczne staną się powszechne. Według władz spółki stanie się tak głównie za sprawą ceny, która jest konkurencyjna nawet w porównaniu ze spalinowymi samochodami.

Model 3 jest ok. 20 proc. mniejszy niż Model S, a do pierwszej "setki" rozpędzi się w ciągu mniej niż 6 sekund. Maksymalny zasięg samochodu na jednym ładowaniu akumulatora wyniesie ponad 346 kilometrów (215 mil).

Wewnątrz pojazdu znajduje się m.in. 15-calowy panoramiczny dotykowy wyświetlacz. Dach samochodu zostanie natomiast wykonany z jednego kawałka szkła. W Modelu 3 będzie również dostępna funkcja autopilota.

Na Orlenie "zatankujesz" prąd. Koncern rozpoczyna współpracę z Teslą:

Pierwszy Supercharger do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych już w Polsce.tvn24bis.pl | Orlen

Autor: tol/gry / Źródło: Market Watch

Źródło zdjęcia głównego: Teska Motors/PAP/DPA