Samsung ze słabszymi wynikami. Galaxy S6 przyszedł w samą porę?

Tech

samsung.comSamsung Galaxy S6 pomoże w zwiększniu zysków?

Samsung ma za sobą bardzo trudny początek roku, ale firma nie martwi się zbyt mocno - liczy na sukces nowego falgowego smartfona Galaxy S6 - pisze CNN Money. Południowokoreański gigant podał właśnie wyniki za I kwartał.

Zgodnie z raportem zysk netto firmy w I kwartale spadł o 39 proc. rok do roku do 4,63 bilionów wonów (4,3 mld dolarów). Z kolei zysk operacyjne był mniejszy o 30 proc. i wyniósł 5,98 bilionów wonów (5,6 mld dolarów).

Silna konkurencja

Samsung musiał się ostatnio zmagać z silną konkurencją w sektorze smartfonów. Zarówno ze strony Apple, jak i mniejszych agresywnie działających na rynkach firm, choćby chińskiego Xiaomi. CNN Money zwraca uwagę, że pojawiają się jednak oznaki ożywienia. Jest to m.in. lepszy od poprzedniego kwartalny wynik zysku operacyjnego.

Samsung może też liczyć na dobre wyniki najnowszego smartfona Galaxy S6, który wszedł do sprzedaży w kwietniu i zbiera świetne recenzje. “Oczekujemy poprawy globalnej sprzedaży w związku z premiera Galaxy S6 i S6 Edge” - podkreśliła firma w oświadczeniu. Samsung spodziewa się kolejnych wzrostów sprzedaży smartfonów na rynkach wschodzących takich jak Chiny.

Autor: mn//bgr / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: samsung.com