Ludzie, miejsce, wydarzenia. Sprawdź, czego szukaliśmy najczęściej w internecie w 2016 roku

Tech

pexels.comCzego w 2016 roku szukaliśmy w internecie?

Wyszukiwarka Google podsumowała rok 2016. Czego najczęściej szukaliśmy w internecie? W Polsce najczęściej zadawaliśmy pytanie: Jak pobrać Pokemon Go? Osobą, której nazwisko masowo wpisywaliśmy w wyszukiwarkę okazał się Donald Trump, a wydarzeniem: Euro 2016.

Statystyki Google można potraktować również jako ranking popularności. Z polskiej reprezentacji piłki nożnej najczęściej szukaliśmy Roberta Lewandowskiego. Na drugim miejscu znalazł się Kuba Błaszczykowski, a na trzecim - Michał Pazdan.

Sport i kultura

Sport wygrywa też plebiscyt na najczęściej wyszukiwane wydarzenie: pierwsze miejsce należy do Euro 2016, a drugie do Rio 2016. Podium zamyka Eurowizja.

Jakich tytułów filmów szukaliśmy w sieci? Przede wszystkim "Deadpool". Po drugie Gwiezdne Wojny. Na trzecim i czwartym miejscu stawki znalazły się polskie produkcje: "Wołyń" i "Planeta Singli".

Ludzie i pytania

Donald Trump nie tylko zwyciężył wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, ale był również osobą, której najczęściej szukaliśmy w wyszukiwarce. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się kultowi muzycy, którzy zmarli w tym roku: David Bowie i Prince.

W roku 2016 nie tylko pytaliśmy o to, jak pobrać Pokemon Go, ale również, jak w nie grać. Trzecie najczęściej zadawane pytanie brzmi: Jak mówić "Avon"?

Zobacz. Młodzież w dobie internetu. "Cały czas są online"

Młodzież w dobie internetu. "Cały czas są online"tvn24bis

Autor: azb/gry / Źródło: tvn24bis.p

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com