TVN24 Biznes | Tech

Weekendowe utrudnienia w dziesięciu bankach. Oto lista

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz problemy z płatnościami w internecie. To utrudnienia, na które w najbliższych dniach muszą przygotować się klienci dziesięciu banków.

PKO BP

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci największego banku w Polsce. W niedzielę od godziny 0.00 do godziny 12.00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

W czasie przerwy aplikacja IKO nie będzie działać od godziny 0.00 do godziny 6.00, a w godzinach 6.00-12.00 będzie można nią tylko wypłacać z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych kodami BLIK.

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać.

Santander Bank Polska

Od godziny 23.00 w piątek do godziny 7.00 w sobotę klienci nie zalogują się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Blik, Przelew24 i przelewy natychmiastowe zostaną wyłączone nieco wcześniej, bo o godzinie 22.00.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe zaplanowano w dniach 20 - 22 czerwca. W związku z tym, od godziny 22.00 w sobotę do godziny 14.00 w niedzielę, w Moim ING mogą nie działać między innymi: zamawianie, zastrzeganie, czasowe zablokowanie i zamykanie kart, aktywacja kart i pakietów ATM, otwieranie kont, zarządzanie funkcją wielowalutową dla karty Visa zbliżeniowa, wyłączenie płatności zbliżeniowych oraz zmiana limitów i wizerunku karty.

W czasie prac serwisowych będzie można zastrzec kartę na naszej infolinii. Przedstawiciele ING zapewnili, że transakcje kartą w terminalach płatniczych, internecie oraz w bankomatach i wpłatomatach będą działały normalnie.

Dodatkowo, w nocy z niedzieli na poniedziałek pomiędzy godziną 20.30 a godziną 3.30 mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

mBank

W najbliższą niedzielę zostaną przeprowadzone prace techniczne. W godzinach 2.00-9.30 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Za zakupy w internecie klienci nie zapłacą w godzinach 2.00-12.30. W niedzielę, pomiędzy godziną 2.00-12.30, klienci nie zalogują się na swoje konto w internecie i nie skorzystają z aplikacji mobilnej. Niemożliwe będzie złożenie także żadnego wniosku między godziną 1.30-13.30.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, prosimy wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku.

BNP Paribas

W poniedziałek od godziny 22.00 do godziny 2.00 we wtorek systemy bankowości internetowej i mobilnej BiznesPl@net oraz Mobile BiznesPl@net i GOmobile Biznes będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Jednocześnie przedstawiciele BNP Paribas zapewnili, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń.

Bank Millennium

W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi w sobotę od godziny 0.01 niedostępne będą Millenet, aplikacja mobilna płatności i wypłaty kartami oraz TeleMillennium. Przedstawiciele Banku Millennium podali, że o godzinie 1.30 zostanie przywrócona możliwość płatności/wypłat kartami oraz obsługę TeleMillennium. Zgodnie z zapewnieniami, o godzinie 2.40 ponownie dostępne będą aplikacja mobilna oraz Millenet.

Getin Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 22.50 do 10.00, będą prowadzone prace techniczne. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i bankowości mobilnej.

BOŚ Bank

Z powodu wykonywania prac serwisowych, od godziny 22.00 w piątek do godziny 22.00 w sobotę, niedostępne będą system BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 21.00 do 1.00, wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do konta. Bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Nie będzie także możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Ponadto niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu.

T-Mobile Bankowe

W piątek od godziny 23.00 do godziny 1.00 w sobotę, portal T-Mobile Usługi Bankowe będzie niedostępny ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości