Luksus zawitał na polskim niebie. Superodrzutowiec w rękach producentów bram garażowych

Tech

bombardier.comPierwszy luksusowy Bombardier Learjet 75 znalazł nabywcę w Polsce.

Firma Bombardier poinformowała, że dostarczy do Polski pierwszy egzemplarz odrzutowca Learjet 75. Kanadyjska spółka nie ujawniła nabywcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że to Firma Wiśniowscy - donosi "Puls Biznesu".

- Jesteśmy pewni, że Learjet 75 dostarczy klientom w Polsce doświadczeń, które przekraczają ich oczekiwania - powiedziała Valeria Kolyuchaya, regionalna wiceprezes ds. sprzedaży Bombardier Business Aircraft, w wypowiedzi cytowanej przez "Puls Biznesu".

Jedyny w swojej klasie

Bombardier Learjet 75 to superluksusowy - wykonywany oczywiście na indywidualne zamówienie odrzutowiec dla najbogatszych.

Jego maksymalny zasięg to 3,7 tys. kilometrów. Maksymalna prędkość podróżna wynosi zaś 0,81 Macha, tj. 860 km na godzinę. Za maszynę trzeba zapłacić bagatela 14 mln dolarów (ok. 52 mln zł).

Learjet jest też jedynym w swojej klasie samolotem, który oferuje dotykowy panel sterujący w kokpicie, a przez to zmniejsza obciążenie pilota. Dzięki temu podróżowanie odrzutowcem jest bezpieczniejsze - zapewnia producent.

Znamy nabywcę

"Puls Biznesu" podaje kto jest nabywcą samolotu. To firma Wiśniowski z branży budowlanej, która produkuje bramy garażowe, drzwi i ogrodzenia.

Inwestycje w firmę, to jedna z głównych zasad, jakimi kieruje się firma Wiśniowski. Inwestując w park maszynowy, nowoczesne technologie i innowacje zdobyła pozycje lidera na rynku polskim i z sukcesem zdobywa rynki europejskie. [Stąd firma] wyposażyła się w samolot biznesowy Learjet 75 z dwoma silnikami odrzutowymi - czytamy na oficjalnej stronie internetowej firmy.

- Nie ma w tym zakupie nic sensacyjnego. Po prostu nasza dotychczasowa flota kilkuset samochodów oraz śmigłowiec została wzbogacona o jeszcze szybszy i wygodniejszy środek transportu - powiedziała serwisowi dts24.pl Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy Wiśniowski, w wypowiedzi przytaczanej przez "Puls Biznesu".

Autor: mw / Źródło: Puls Biznesu, Bombardier.com

Źródło zdjęcia głównego: bombardier.com