Microsoft pokazał nową Nokię

Tech

MicrosoftTelefony mają klasyczny wygląd z fizyczną klawiaturą

To może być jeden z ostatnich telefonów wyprodukowanych i sprzedawanych pod marką Nokia przez Microsoft. Gigant z Redmond zaprezentował właśnie Nokię 216 i to od razu w dwóch wersjach.

Zaprezentowane dzisiaj telefony to Nokia 216 oraz jej wariant Dual Sim mają klasyczny wygląd z fizyczną klawiaturą. Ich wymiary to 50,2 mm szerokości, 118 mm wysokości i 13,5 mm grubości. Ważą 82,6 grama.

Nowe Nokie

Oba modele mają 16 MB pamięci RAM, 2,4-calowe wyświetlacze o rozdzielczości QVGA (240x320 pikseli). Wyposażono je w dostęp do sieci za pośrednictwem Opera Mini Browser oraz dwa aparaty VGA - z przodu i z tyłu - z lampą LED.

Posiadają też Radio FM, odtwarzacz MP3 i wideo. W pamięci można zapisać do 2000 kontaktów. Telefony obsługują karty MicroSD o pojemności do 32GB. Aplikacje i gry oferowane są za pośrednictwem Opera Mobile Store.

System operacyjny telefonu to S30 plus.

Te specyfikacje mogą nie robić wrażenia, w przeciwieństwie do wydolności baterii. Telefon wytrzyma na jednym ładowaniu do 19 dni w trybie gotowości, do 18 godzin rozmów w trybie 2G i do 47 godzin odtwarzania muzyki. Tak przynajmniej zapewnia producent.

Telefon dostępny jest w trzech kolorach: szarym, czarnym i jasnym turkusowym. W Polsce dostępna będzie tylko wersja Dual Sim i to tylko w kolorze czarnym i srebrnym. Rekomendowana cena urządzenia to 149 zł.

Nokia 216 będzie dostępna w trzech kolorachMicrosoft

Wzruszająca kampania. Zostaw telefon, to może uratować życie:

Wzruszająca kampania. Zostaw telefon, to może uratować życieSummer Break

Autor: tol//ms / Źródło: Microsoft, The Verge

Źródło zdjęcia głównego: Microsoft