Tech

Polacy polubili hybrydy. Toyota pokazała nowe modele avensisa i aurisa

Tech


Na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show 2015 Toyota zaprezentowała nowe odsłony znanych modeli: avensis i auris. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że w Polsce i w Europie rośnie zainteresowanie autami z hybrydowymi jednostkami napędowymi.

- Od roku w Polsce obserwujemy bardzo intensywny wzrost zainteresowania technologicznego i zakupowego hybrydami Toyoty. Jeszcze cztery lata temu sprzedawaliśmy w kraju 200-250 aut z takim napędem rocznie; przykładowo w pierwszym kwartale tego roku sprzedaliśmy 1002 hybrydy, głównie aurisy – poinformował PAP PR-manager Toyota Motor Poland Robert Mularczyk. Zapowiedział jednocześnie, że nowy auris z silnikiem hybrydowym pojawi się na krajowym rynku w lipcu br. Odnosząc się do nowej odsłony avensisa Mularczyk zwrócił uwagę na zastosowanie w tym samochodzie systemu bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense. - To jest pakiet integrujący w sobie kilka różnych elektronicznych systemów z zakresu bezpieczeństwa – czujników pilnujących linii jazdy, radaru i czujnika podczerwieni odpowiadającego za aktywny tempomat pilnujący odległości od samochodu poruszającego się z przodu. Mamy system automatycznego hamowania w przypadku zagrożenia kolizją, kamerę odczytującą znaki drogowe, które są wyświetlane kierowcy. (…) System jest zintegrowany, dostępny w każdym samochodzie; wchodzi to z avensisem w standardzie – tłumaczył Mularczyk zwracając uwagę, że system będzie dostępny jako opcja w innych modelach.

Bezpieczny standard

Przedstawiciel japońskiego koncernu zwrócił uwagę, że silniki hybrydowe cechują się dużym stopniem niezawodności, o czym świadczą nagrody przemysłu motoryzacyjnego, np. Dekry dla jednostki napędowej priusa. Mularczyk zwrócił uwagę, że technologia tych silników jest dość prosta i nie ma w nich elementów, które często ulegają awariom, jak to ma miejsce np. w jednostkach na olej napędowy. Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Autor: km / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości