Tech

Ministerstwo ostrzega przed oszustami. Uważaj na takie maile

Tech

ShutterstockMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami

Oszuści wciąż aktywni - ostrzega Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jednocześnie wskazując w komunikacie, że nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi pocztą elektroniczną wezwaniami do zapłaty za potwierdzenie wpisu do "Rejestru". Resort podkreśla, że to próba wyłudzenia pieniędzy i skierował sprawę do prokuratury.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), w ostatnim czasie do różnych instytucji trafiają przesyłane pocztą elektroniczną maile.

Nadawca, podszywając się pod ministerstwo, domaga się wpłaty pieniędzy na podane poniżej konto, na poczet potwierdzenia wpisu do "Rejestru". Powołuje się przy tym na regulamin resortu, nie podaje jednak, o jaki rejestr w rzeczywistości chodzi.

"Podpisana pod wezwaniem osoba nie jest pracownikiem ministerstwa, podany adres poczty elektronicznej nie jest zarejestrowany w domenie resortu, nieprawdziwy jest również adres siedziby ministerstwa. Podany numer konta nie należy do MRPiPS" - podkreślono.

Fałszywa jest również informacja o konsekwencjach nieuregulowania należności. Regulamin organizacyjny ministerstwa nic nie mówi o tej kwestii.

Resort pracy skierował sprawę wyłudzeń do prokuratury - informuje resort.

Resort finansów informuje

Jednocześnie w poniedziałek Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat, w którym informuje, że dostępna w internecie strona www.ministerfinansow.pl nie jest oficjalną stroną resortu.

Resort nie ponosi odpowiedzialności za treści tam publikowane - dodano.

Hakerzy mają chrapkę na polskie banki. Gośćmi programu "Bilans" w TVN24 BiS byli Krzysztof Młynarski oraz Tomasz Kurzak (03.02.2017):

Hakerzy mają chrapkę na polskie banki
Hakerzy mają chrapkę na polskie banki

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości