Smartfon odstraszający komary. Nowość od koreańskiej firmy

Tech

Giganci pokazali nowe modele smartfonów. Sprawdź, co oferujątvn24bis.pl
wideo 2/5

W Indiach do sprzedaży trafi wkrótce smartfon firmy LG Electronics z technologią odstraszającą komary - poinformowała w poniedziałek agencja Kyodo. Południowokoreański producent chce w ten sposób zwiększyć swój udział w indyjskim rynku.

Telefon K7i z systemem operacyjnym Android, bo o nim mowa, będzie kosztował około 120 dolarów (7,9 tys. rupii). Wyposażony jest w specjalną aplikację "mosquito away", która emituje ultradźwięki o częstotliwości "nieodpowiadającej komarom", dzięki czemu trzyma znienawidzone owady na dystans. Jak zapewnia producent, technologia "jest całkowicie bezpieczna dla ludzi". Według Kyodo do wprowadzenia na rynek nowego smartfona zachęciła koncern LG popularność innych jego urządzeń z technologią "mosquito away" - telewizorów i klimatyzatorów - które są już dostępne na indyjskim rynku. W przyszłości K7i ma być sprzedawany również w innych krajach - zapowiada LG.

Problemy z malarią

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 95 procent mieszkańców Indii żyje na obszarach zagrożonych występowaniem malarii. Co roku wykonuje się tam ponad 100 milionów badań krwi na obecność pasożytów malarii i stwierdza się około miliona przypadków tej choroby. Jak wynika z danych Euromonitor International, Hindusi wydają rocznie 733 miliony dolarów na domowe środki owadobójcze. Według analityka rynku Taruna Pathaka z firmy badawczej Counterpoint Technology Market Research, na którego powołuje się Kyodo, LG może mieć problem "z podbojem rynku w Indiach", który opanowany jest przez innego południowokoreańskiego producenta - Samsunga, oraz wytwórców z Chin.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe