Duże zmiany w wyszukiwarce Google. Sprawdź nowości

Tech

pexels.comZmiany w wyszukiwarce Google

Google zaktualizował algorytm Pingwin, który walczy z zakazanymi technikami pozycjonowania stron w wyszukiwarkach. System będzie działał w czasie rzeczywistym i głębiej przeanalizuje jakość odnośników. Dzięki zmianom wyniki wyszukiwań mają być bardziej klarowne i wartościowe.

Na zmianach skorzystają przede wszystkim właściciele dbający o jakość swoich stron internetowych - wynika z założeń nowego algorytmu. Obecnie często jest tak, że po wpisaniu hasła w przeglądarkę Google zalewa nas masa kiepsko prowadzonych i źle zaprojektowanych stron. Dzieje się tak, bo ich właściciele stosują nieuczciwe praktyki SEO (Search Engine Optimization), które wprowadzały algorytm w błąd.

Zmiany algorytmu

Teraz gigant zmienia zasady, aby promować "jakościowe" strony internetowe. Pierwszą zmianą jest działanie algorytmu w czasie rzeczywistym, a drugą - ocena witryn pod względem doniesień o spamie. Oznacza to, że system będzie faworyzował tych właścicieli stron internetowych, którzy nie stosują nieczystych zagrywek i dbają o dobre praktyki SEO. Obecna aktualizacja algorytmu Pingwin to już czwarta wersja systemu, który został wprowadzony w 2012 roku. Ostatnie zmiany odbyły się dwa lata temu. Również wtedy Google walczyło z właścicielami serwisów, którzy spamują i stosują niewłaściwe praktyki SEO.

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejsza wśród polskich Internautów. Dociera ona do 96,3 proc. osób korzystających nad Wisłą z sieci.

Nowości od Google

To nie koniec nowości zapowiedzianych przez Google. W przyszłym tygodniu, 4 października, gigant z Mountain View zaprezentuje nowe urządzenia, wśród których znajdą się nowe smartfony Pixel, inteligentny głośnik Google Home oraz kolejna wersja Chromecast. Smartfon Pixel zastąpi Nexusy. Nowe urządzenia będą miały 5 lub 5,5-calowe wyświetlacze. Wyposażono je w procesory Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530. W ich wnętrzu znajdzie się również 4 GB pamięci RAM oraz co najmniej 32 GB pamięci wbudowanej. Smartfony będą miały dwa aparaty fotograficzne. Przedni będzie mieć 8 MP, zaś tylny - 13 MP. Według przecieków cena smartfonów będzie rozpoczynać się będą od 649 dolarów. Ważną nowością będzie też inteligentny głośnik Google Home. Urządzenie ma być wyposażone w głosowy interface. A jego koszt ma wynieść 129 dolarów, czyli o 50 dolarów miej niż sprzęt Amazona - Amazon Echo. Na konferencji ma pojawić się również Chromecast Ultra, czyli przystawka do telewizora obsługująca materiały w jakości 4K i HDR. Sprzęt według przecieków ma kosztować 69 dolarów.

Google chroni prywatność krowy i zamazuje głowę. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę

Autor: msz/tol, / Źródło: tvn24bis.pl, iMagazine,

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com