Google i Johnson&Johnson zawarły sojusz: zbudują roboty chirurgiczne

Tech

Shutterstockb6f3a064-d6cf-11e4-aa40-0025b511229e

Internetowy gigant Google i oraz koncern farmaceutyczno-chemiczny Johnson&Johnson zawarły porozumienie w sprawie budowy robotów wspierających chirurgów na sali operacyjnej.

Jak podała agencja Associated Press, przedsiębiorstwa zobowiązały się do opracowania technologii, która pomoże zmniejszyć urazy u pacjentów oraz przyspieszy leczenie pooperacyjne. Google bezpośrednio będzie współpracować z firmą Ethicon, spółką zależną Johnson&Johnson produkującą sprzęt medyczny. Nie ujawniono szczegółów dotyczących finansowania przedsięwzięcia.

Google idzie w medycynę

Obie firmy podpisały umowę w ubiegłym tygodniu. Google już wcześniej zapowiadał, że zamierza wyjść poza swą główną działalność, a więc technologie internetowe oraz reklamę. Wskazywał, że planuje inwestycje w badania medyczne mające na celu wydłużenie ludzkiego życia oraz budowę robotów, które pomogą odciążyć ludzi. Centrum innowacji Johnson&Johnson, które negocjowało porozumienie, mieści się w Menlo Park w Kalifornii - niedaleko centrali Google w Mountain View.

Autor: km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock