Facebook ogłosił, że stworzył nową jednostkę pomiaru czasu

[object Object]
Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na FacebookuTVN24 BiS
wideo 2/3

Facebook ogłosił we wtorek, że stworzył Flick - nową jednostkę pomiaru czasu. Ma ona wartość większą od nanosekundy i stworzono ją w celu ulepszenia synchronizacji materiałów wideo.

Jak informuje technologiczny serwis The Verge, jeden Flick to wartość 1/705600600 sekundy. Nazwa jednostki pochodzi od angielskiego czasownika "to flick", który oznacza wykonanie bardzo szybkiego, gwałtownego ruchu.

Po co?

Nowa jednostka czasu została stworzona po to, by pomóc w zbudowaniu lepszego mechanizmu synchronizacji klatek w materiałach wideo w serwisie Facebook. "Flick" ma być według twórców miarą służącą do rejestrowania długości pojedynczych klatek. Plany stworzenia nowej jednostki czasu przez Facebooka po raz pierwszy pojawiły się wśród inżynierów zatrudnionych w firmie Marka Zuckerberga jeszcze w ubiegłym roku. Nanosekundy, które do tej pory można było wykorzystywać w programach pisanych w języku C++ do zarządzania synchronizacją formatów wideo, od dawna były przez Facebooka uznawane za problematyczne i niewystarczające do synchronizacji większości materiałów w serwisie.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości