Tech

Przełomowy wyświetlacz i brak guzików. Czy tak będzie wyglądał nowy iPhone?

Tech

macrumors.comPremiera iPhone’a 7 odbędzie się we wrześniu

Apple myśli o wyprodukowaniu smartfona z zakrzywionym ekranem i zupełnie pozbawionym fizycznych przycisków - tak przynajmniej można przypuszczać, przyglądając się rysunkowi patentowemu producenta z Cupertino, który trafił do sieci.

14 czerwca Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opublikował serię 46 nowo udzielonych patentów firmie Apple. Jednym z nich jest zawijany wyświetlacz ze szkła.

Więcej miejsca na ekranie

Urządzenie, które możemy zobaczyć we wniosku patentowym, przypomina nieco wyglądem piersiówkę lub spłaszczoną skarbonkę. Wygląda też na to, że jest pozbawione fizycznych przycisków.

Taki ekran znacznie zwiększa dostępną powierzchnię wyświetlacza, który może być używany do pokazywana ikon, danych, zdjęć, filmów i innych.

Telefony z zakrzywionym ekranem nie są oczywiście nowością. Na rynku dostępne są już takie zaokrąglone słuchawki jak Samsung Galaxy Edge czy LG G Flex.

Trzeba pamiętać, że samo przyznanie patentu nie oznacza, że zobaczymy w najbliższym czasie akurat te cechy konstrukcyjne w nowych produktach Apple'a. Równie dobrze firma może swojego patentu nigdy nie wykorzystać.

Premiera iPhone’a 7 odbędzie się we wrześniu.

Słabe wyniki Apple:

Słabe wyniki AppleTVN24 BiS

Autor: tol/gry / Źródło: The Verge

Źródło zdjęcia głównego: macrumors.com