Wzrosty na amerykańskiej giełdzie. Przez ropę

Rynki

shutterstock.comWtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Analitycy wiążą to z rosnącymi cenami ropy i zwyżkami kursów koncernów paliwowych.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,90 proc. do 177 524,91 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,87 proc. do 4995,36 pkt. S&P 500 zwyżkował o 1,06 proc. do 2043,41 pkt.

W oczekiwaniu na Fed

Cena ropy WTI we wtorek wzrosła o blisko 2 proc. do około 37 dolarów za baryłkę. Mocno w górę poszły Chevron i Exxon Mobil. Rosły także spółki z sektora finansowego, w tym firmy zarządzające funduszami, po tym jak zmniejszyły się obawy związane z kondycją rynku obligacji o wysokich rentownościach. Rynek przygotowuje się na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Rezerwa Federalna ogłosi swoją decyzję w środę. Z wyliczeń agencji Bloomberg wynika, że notowania kontraktów terminowych wskazują, iż prawdopodobieństwo podwyżki stóp w grudniu jest wyceniane na rynku na ok. 78 proc. Oprócz samej decyzji o podniesieniu stóp, która zdaniem analityków już w dużej części jest wyceniona przez rynek, istotne znaczenie będzie miał komunikat Fed wskazujący na skalę i tempo cyklu zaostrzania polityki pieniężnej w USA.

Na stacjach paliw świątecznie:

Na stacjach paliw świątecznie. Zapłacimy najmniej od 2009 rokuTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com