Rihanna przed Taylor Swift, Madonną i Beyonce. Nowy ranking

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Beyonce i Jay-Z na nagraniach archiwalnych
Beyonce i Jay-Z na nagraniach archiwalnychReuters Archive
wideo 2/4
Reuters ArchiveBeyonce i Jay-Z na nagraniach archiwalnych

Rihanna znalazła się na 20. miejscu w tegorocznym zestawieniu magazynu "Forbes", honorującym najbogatsze kobiety w Ameryce, które samodzielnie zbudowały swój majątek. Jeśli chodzi o piosenkarki, w rankingu wyprzedziła między innymi Taylor Swift, Madonnę, Beyonce czy Celine Dion.

Magazyn "Forbes" w ostatnich dniach opublikował ranking najbogatszych kobiet w Ameryce, które samodzielnie dorobiły się fortuny. Listę otwiera 76-letnia Diane Hendricks, właścicielka sieci sklepów z branży budowlanej. Jej majątek jest wyceniany na 15 mld dolarów. Na liście nie zabrakło także przedstawicielek show-biznesu.

Rihanna bogatsza niż Beyonce

Na pozycji 13. z majątkiem szacowanym na 2,5 mld dolarów uplasowała się Oprah Winfrey. Miejsce 20. zajęła Rihanna z majątkiem znacznie przekraczającym ten, który udało się zebrać Taylor Swift, Madonnie, Beyonce czy Celine Dion. Zestawienie potwierdza, że Rihanna jest obecnie jedną z najbogatszych piosenkarek.

Dzięki swojej muzyce, ale przede wszystkim dzięki marce Fenty Rihanna może poszczycić się majątkiem, którego wartość wyceniono na 1,4 mld dolarów. Tym samym 35-letnia artystka pozostawiła daleko w tyle swoje koleżanki po fachu. Taylor Swift zajęła 34. miejsce, z majątkiem szacowanym na kwotę 740 mln dolarów.

Wśród stu najbogatszych kobiet w Ameryce wyróżniono także Madonnę. Majątek 64-letniej artystki jest wyceniany na 580 mln dolarów, co dało jej 45. miejsce na liście. Trzy miejsca niżej uplasowała się 41-letnia Beyonce z majątkiem szacowanym na 540 mln dolarów.

RihannaShutterstock

Na liście znalazły się także 55-letnia Celine Dion i 77-letnia Dolly Parton czy Barbra Streisand. Dion uplasowała się na pozycji 56. z majątkiem wycenionym na 480 mln dolarów. Zaś gwiazda muzyki country z majątkiem szacowanym na 440 mln dolarów zajęła miejsce 59. Dwa miejsca niżej na miejscu 61. wymieniana jest 81-letnia Streisand, której majątek niewiele ustępuje ikonie country bowiem wynosi 430 mln dolarów.

Na tytuł najbogatszej aktorki zapracowała sobie 47-letnia Reese Witherspoon, która z majątkiem wysokości 440 mln dolarów wspólnie z Dolly Parton dzieli 59. miejsce.

Kylie Kardashian-Jenner najmłodsza na liście

Miano najmłodszej bogaczki, która samodzielnie dorobiła się majątku, należy zaś do najmłodszej z rodu Kardashian-Jenner, Kylie. Gwiazda reality show i właścicielka imperium kosmetycznego Kylie Cosmetics może poszczycić się fortuną, która opiewa na 680 mln dolarów i w ogólnym zestawieniu zajmuje 38. miejsce. Najmłodsza biznesmenka w rankingu musiała jednak ustąpić miejsca swojej starszej siostrze Kim Kardashian. Przyszła prawniczka, a obecnie gwiazda reality show i posiadaczka marki Skims, zajmuje 21. miejsce z majątkiem wycenianym na 1,2 mld dolarów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości