TVN24 Biznes | Pieniądze

Mają wyjaśniać, jak działa Polski Ład. Od dziś urzędy skarbowe czynne dłużej

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Od wtorku w urzędach skarbowych dyżury podatkowe w związku z Polskim Ładem
Od wtorku w urzędach skarbowych dyżury podatkowe w związku z Polskim Ładem
wideo 2/12
korcz

Od dziś pracownicy urzędów skarbowych będą wyjaśniać zainteresowanym, na czym polegają nowe rozwiązania podatkowe zawarte w Polskim Ładzie - przypomina resort finansów. Dyżury prowadzone są w dni robocze w godzinach 8-19.

Ministerstwo wyjaśniło na stronie internetowej, że informacje na temat Polskiego Ładu będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub kontaktując się telefonicznie.

Dyżury podatkowe urzędników

"Od 11 stycznia będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych Polskim Ładem, korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl" - dodano.

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Polski Ład od 1 stycznia 2022 roku

Masz pytania o Polski Ład - daj znać na Kontakt 24 >>>

Rewolucja podatkowa wprowadziła spore zamieszanie. Wiele osób, m.in. nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych, już otrzymało styczniowe pensje i okazały się one niższe niż grudniowe. Nie tylko księgowi i podatnicy mają problemy z nowymi przepisami, ale i pracownicy skarbówki, którzy wystosowali apel do premiera.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości