Utrudnienia dla klientów czołowych banków

Źródło:
tvn24.pl

PKO BP, Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Citibank Handlowy, Bank Pocztowy, Bank BPS, Nest Bank i Toyota Bank - klienci tych instytucji finansowych będą musieli liczyć się z utrudnieniami w najbliższym czasie. Chodzi o zaplanowane prace serwisowe.

PKO BP

PKO BP zaplanował w najbliższym czasie dwie przerwy techniczne. "Od piątku 19.04 od. godz. 21:00 do soboty 20.04 do godz. 08:00 w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance" - poinformował bank.

Z kolei w poniedziałek 22.04 od godz. 00:45 do godz. 01:45 nie będzie można:

- wykonać transakcji kartą w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego, w tym transakcji Blikiem, - nadać PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO, - zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure, - zapłacić zbliżeniowo telefonem z kartą podpiętą do aplikacji IKO.

Dodatkowo mogą wystąpić trudności podczas: - płatności kartą w terminalach płatniczych, - wypłat kartą z bankomatów innych banków, - płatności kartą w internecie, - podpięcia kart w Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay i płatności nimi.

Do tego "od poniedziałku 22.04 od godz. 23:00 do wtorku 23.04 do godz. 5:00 nie kupisz biletu komunikacyjnego i nie zapłacisz za parking. Przerwa jest związana z pracami po stronie dostawcy usługi - Mobile Traffic Data Sp. z o.o., właściciela rozwiązania technicznego moBILET".

Pekao

Prace serwisowe na najbliższe dni zaplanowano także w banku Pekao.

W nocy z 20 na 21 kwietnia (z soboty na niedzielę):

- w godz. 21.30-3.00: nie będziesz mieć dostępu do zakładki Oferty i wnioski oraz Inwestycje, czyli nie będzie możliwe składanie dyspozycji i zleceń, nie będą działać historia operacji, wyciągi i sekcja e-Dokumenty, nie będzie można aktywować usługi Qlips, Autopay oraz cyfrowej tożsamości PekaoID.

- w godz. 0.30-4.30 nie zrobisz przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewu na telefon BLIK w aplikacji PeoPay.

W nocy z 21 na 22 kwietnia (z niedzieli na poniedziałek):

-w godz. 1.00-4.45: nie zalogujesz się do serwisu Pekao24 i aplikacji PeoPay, nie skorzystasz z karty debetowej oraz bankomatu naszego banku, nie zrealizujesz transakcji internetowej z użyciem kodu 3-D Secure, aplikacja PeoPay KIDS także będzie niedostępna.

- w godz. 4.45-5.30 nie będzie dostępna historia operacji oraz analiza finansowa.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska poinformował, że w nocy z piątku (19.04) na sobotę (20.04) w godzinach od 23:00 do 7:00 pojawią się utrudnienia dla klientów z powodu przerwy. W tym czasie nie będą działać:

- bankowość internetowa, - aplikacja mobilna, - przelewy natychmiastowe (Express Elixir, Bluecash), - płatność w sklepach internetowych (Przelew24), - Blik.

Do tego od godziny 22:00 do godziny 7:00 nie będzie działać Kantor Santander.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski przekazał, że w nocy z soboty na niedzielę (20 na 21 kwietnia) w godzinach 0:30 do 4:30 nie będzie dostępna opcja zlecenia oraz odbioru przez bank przelewu ekspresowego Express Elixir i przelewu na telefon Blik do i z innego banku.

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek (21 na 22 kwietnia) w godzinach 0:00 - 3:00 urządzenia gotówkowe sieci ING/Planet Cash mogą nie działać prawidłowo. Wypłacanie pieniędzy w bankomatach i wpłacanie we wpłatomatach będzie utrudnione lub niemożliwe.

Transakcje we wrzutniach będą dostępne, ale będą realizowane w trybie offline.

mBank

mBank zapowiedział, że w weekend w nocy z 20 na 21 kwietnia zaplanowano prace serwisowe w kilku obszarach. Z tego powodu nie będą działać:

- płatność kartą w internecie - od godziny 2:30 do 10:30, - pomiędzy godzinami 2.30 a 10.30 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W tym samym czasie nie złożysz żadnego wniosku, - W tym czasie (2:30-10:30) nie zrealizujesz żadnej operacji na mLinii.

BNP Paribas

"Informujemy, że od 19.04.2024 r. (piątek) od godz. 22:00 do 20.04.2024 r. (sobota) godz. 02:00 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. Przepraszamy za utrudnienia" - taka wiadomość ostrzegawcza pojawia się dla klientów, którzy chcą zalogować się na swoje konto.

Citibank Handlowy

CitBank Handlowy również zamieścił komunikat w panelu logowania dla klientów banku. Poinformowano w nim, że "w związku z pracami serwisowymi 21 kwietnia w godzinach 0:30-4:30 wystąpi przerwa w realizacji przelewów Express Elixir oraz transakcji Blik".

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy poinformował, że w związku z planowanymi pracami administracyjnymi w dniu 21.04.2024 r. w godz. 04:00-08:00 nie będzie możliwe: 

- przyłączenie kart do portfeli cyfrowych,  - zrealizowanie transakcji kartą w Internecie z kodem SMS,   - pobierania kodu CVC2 dla kart wirtualnych oraz prezentacja numeru karty dla wniosków o kartę wirtualną.

Bank BPS (Grupa BPS)

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. w godzinach 22:00 - 23:59, Bank BPS planuje prace serwisowe.

Mogą w tym czasie wystąpić utrudnienia w dostępie do:

- portalu kartowego Kartosfera, - usługi Blik, - aplikacji mobilnej, - kart GPay i Apple Pay.

Nest Bank

Nest Bank poinformował, że 21 kwietnia (niedziela) w godz. 0:00-7:00 "bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą całkowicie niedostępne". To oznacza, że klienci nie będą mogli:   - zalogować się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, - zmienić limitów w bankowości elektronicznej, - skorzystać z Blika lub Visa Mobile, - potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, - zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, - zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Nest Bank zapewnia jednak, że "w tym czasie będzie można płacić kartą płatniczą, także za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów, używając karty płatniczej".

Toyota Bank

Toyota Bank poinformował na swojej stronie, że w dniu 22.04.2024 r. w godzinach od 22:00 do 23:59 odbędą się planowane prace serwisowe w infrastrukturze technicznej banku.

"W tym czasie niedostępna będzie strona internetowa www.toyotabank.pl, w związku z tym utrudniony będzie dostęp do Systemu Bankowości Elektronicznej. Prosimy korzystać z bezpośredniego adresu strony internetowej Systemu Bankowości Elektronicznej" - podano w komunikacie.

Autorka/Autor:jw/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

- Jeżeli marszałek Szymon Hołownia i jego ugrupowanie nie poprą projektu w sprawie Kredytu zero procent, to szansa, że zostanie on wdrożony, radykalnie spada - stwierdził w poniedziałek w radiowym wywiadzie minister finansów Andrzej Domański.  

Sztandarowy program pod znakiem zapytania. "Szanse radykalnie spadają"

Sztandarowy program pod znakiem zapytania. "Szanse radykalnie spadają"

Źródło:
tvn24.pl

Za dwa tygodnie z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) zniknie ponad siedem milionów aut - wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. Chodzi o tak zwane martwe dusze, czyli samochody, które od dłuższego czasu nie mają ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Tego dnia z ewidencji znikną miliony aut

Tego dnia z ewidencji znikną miliony aut

Źródło:
tvn24.pl

Podejmujemy wszelkie działania, zmierzające do uratowania spółki PKP Cargo - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak. Dodał, że w ostatnich latach nie spotkał się na polskiej kolei z taką skalą patologii, jaka miała miejsce w spółce.

Duże kłopoty giganta. "To są działania konieczne, żeby spółka nie poszła na dno"

Duże kłopoty giganta. "To są działania konieczne, żeby spółka nie poszła na dno"

Źródło:
PAP

Sojusz zakupowy Auchan i Intermarche w Polsce. Dwie wielkie sieci handlowe chcą utworzyć wspólną strukturę, która będzie negocjować dostawy produktów spożywczych i niespożywczych przez najbliższe 10 lat. Spółki wystąpiły w tej sprawie o zgodę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformowano w poniedziałek we wspólnym komunikacie.

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Źródło:
PAP

W kwietniu 2024 roku 43 zakłady zadeklarowały zwolnienie 2,3 tysiąca pracowników - poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). Dodał, że w kwietniu 2023 roku 38 zakładów deklarowało zwolnienie 1,5 tysiąca pracowników.

Pracę może stracić ponad dwa tysiące osób. Deklaracje firm

Pracę może stracić ponad dwa tysiące osób. Deklaracje firm

Źródło:
PAP

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego jest "fundamentalnie ważna dla naszego bezpieczeństwa" - ocenił w poniedziałek Andrzej Duda. Prezydent mówił też, że nie zrealizujemy transformacji energetycznej bez elektrowni atomowej.

Prezydent zabrał głos w sprawie CPK

Prezydent zabrał głos w sprawie CPK

Źródło:
PAP

Największą polską firmą jest Orlen - wynika z zestawienia opracowanego przez tygodnik "Wprost". Podium uzupełniają Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU). W czołówce zestawienia dominują spółki kontrolowane przez państwo - w pierwszej dziesiątce znalazła się tylko jedna firma prywatna.

Oto największe polskie firmy

Oto największe polskie firmy

Źródło:
Wprost

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało ranking najlepszych krajów na świecie pod względem turystyki. W zestawieniu dominują państwa europejskie, choć na jego czele znalazł się kraj z innego kontynentu. Destynacje oceniono między innymi pod względem atrakcyjności przyrodniczej, zrównoważonego rozwoju, infrastruktury, dostępności siły roboczej i konkurencyjności cen.

Oto najlepsze kraje pod względem turystyki

Oto najlepsze kraje pod względem turystyki

Źródło:
CNN

Polska Izba Handlowa złożyła wniosek o odrzucenie projektu poselskiego przywracającego dwie niedziele handlowe w każdym miesiącu. Jak ostrzega branża, "wejście w życie nowych regulacji doprowadzi do strat po stronie konsumentów oraz handlowców".

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Źródło:
PAP

My istniejemy. Nie zapominajcie - mówią kupcy z Marywilskiej. Dwa tygodnie temu w gigantycznym pożarze większość z nich straciła majątki życia. Dzisiaj o godzinie 9.00 zaczęli losować miejsca w tymczasowych kontenerach, które na handel przygotowało miasto. Na miejscu pojawili się już w niedzielę, bo chcieli mieć pewność, że to losowanie przebiegnie spokojnie.

Termosy i koce przy Marywilskiej. Tak wyglądała noc w kolejce po kontenery 

Termosy i koce przy Marywilskiej. Tak wyglądała noc w kolejce po kontenery 

Źródło:
tvn24.pl

Mówi się, że w Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo pieniędzy, co jest prawdą, ale trzeba być częścią sieci kontaktów, żeby mieć do tych środków dostęp. W innym przypadku napotkasz ścianę - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Jędrzej Litwiniuk, szef polskiej firmy Auxilius Pharma, która w USA chce wprowadzić lek na dusznicę bolesną. Marek Ostrowski, twórca aplikacji Living Well Plus refundowanej w Niemczech i Szwajcarii, zwraca uwagę, że w obu tych krajach wiadomo było, z kim rozmawiać w sprawie uzyskania dofinansowania ze strony państwa. Inaczej jego zdaniem jest w Polsce. - To jest absurdalne i bez sensu - komentuje.

"Absurdalne i bez sensu. Cały świat to robi, dlaczego u nas nie można?"

"Absurdalne i bez sensu. Cały świat to robi, dlaczego u nas nie można?"

Źródło:
tvn24.pl

Skuter, którym niegdyś jeździł były już prezydent Francji Francois Hollande, został sprzedany na aukcji za ponad 25 tysięcy euro. To wielokrotnie więcej niż jego wartość rynkowa. Szary jednoślad 10 lat temu był w centrum uwagi ze względu cele podróży byłego prezydenta. Hollande używał go do "dyskretnych eskapad" do aktorki Julie Gayet, z którą połączył go romans.

Legendarny skuter byłego prezydenta Francji sprzedany na aukcji

Legendarny skuter byłego prezydenta Francji sprzedany na aukcji

Źródło:
PAP

My istniejemy. Nie zapominajcie - mówią kupcy z Marywilskiej. Dwa tygodnie temu w gigantycznym pożarze większość z nich straciła majątki życia. Dzisiaj o godzinie 9.00 zaczęli losować miejsca w tymczasowych kontenerach, które na handel przygotowało miasto. Na miejscu pojawili się już w niedzielę, bo chcieli mieć pewność, że to losowanie przebiegnie spokojnie.

Termosy i koce przy Marywilskiej. Tak wyglądała noc w kolejce po kontenery 

Termosy i koce przy Marywilskiej. Tak wyglądała noc w kolejce po kontenery 

Źródło:
tvn24.pl

Elon Musk planuje stworzyć "superkomputer", który będzie zasilał chatbota Grok - donosi Reuters, powołując się na portal The Information. Pracami nad nowym urządzeniem z użyciem technologii Al ma się zająć jego startup xAl.

Najbogatszy człowiek świata chce stworzyć superkomputer

Najbogatszy człowiek świata chce stworzyć superkomputer

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

- Kultura wymian to globalna tendencja. Trudno powiedzieć, jaka jest jej skala, ale z mojej perspektywy to istotny trend - mówi dr Mikołaj Lewicki z UW. Polacy wzorem Zachodu coraz chętniej korzystają z takiej formy obrotu usług, rzeczy, a nawet nieruchomości. W Polsce wymiana domów to także skutek kryzysu na rynku mieszkaniowym.

"Chętnie u ciebie pomieszkam". Polacy wymieniają się domami. Za darmo

"Chętnie u ciebie pomieszkam". Polacy wymieniają się domami. Za darmo

Źródło:
tvn24.pl

Sektorowi odzieżowemu i tekstylnemu grozi zapaść z powodu wykluczenia ich z pomocy rządowej dla produkcji energochłonnej - alarmuje Związek Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego. Dodaje, że te gałęzie zatrudniają 180 tys. pracowników.

Tej branży grozi zapaść. 30 tysięcy firm bez rządowej pomocy

Tej branży grozi zapaść. 30 tysięcy firm bez rządowej pomocy

Źródło:
PAP

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl