Wiceprezes zrezygnował po zmianach na szczycie giełdy

Pieniądze

tvn24Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Paweł Dziekoński, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych, złożył rezygnację z pełnionej funkcji - podała warszawska giełda w komunikacie.

"Moja decyzja jest umotywowana szacunkiem dla faktu delegowania w ostatnich dniach nowej osoby do pełnienia funkcji prezesa zarządu giełdy oraz, wymaganą w takiej sytuacji dobrym obyczajem, wolą stworzenia nowo powołanym władzom giełdy możliwości swobodnego doboru współpracowników do zarządu giełdy" - napisał Dziekoński w uzasadnieniu swojej decyzji.

Kim jest

Paweł Dziekoński na stanowisko wiceprezesa Giełdy został powołany 16 marca 2016 roku.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość oraz studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej.

Obecnie jest dyrektorem Departamentu Produktów Kredytowych Deutsche Banku Polska S.A. i nadzoruje działalność jednostek produktowych w obszarze bankowości hipotecznej, produktów klienta indywidualnego i instrumentów finansowych dla firm segmentu MŚP oraz MID-CAP.

W przeszłości Paweł Dziekoński pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w Kredyt Banku S.A., nadzorując działalność jednostek odpowiedzialnych za rozwój oferty kredytowej dla przedsiębiorstw i korporacji, finansowanie strukturalne oraz finansowanie nieruchomości komercyjnych.

Zajmował także stanowisko dyrektora zespołu doradczego w Deloitte. Paweł Dziekoński był również doradcą w kluczowych dla polskiego rynku finansowego projektach realizowanych dla NBP i KNF.

Nowy prezes

W połowie marca do pełnienia funkcji prezesa giełdy został oddelegowany Jarosław Grzywiński, członek rady nadzorczej GPW. Ma on wykonywać obowiązki prezesa nie dłużej niż trzy miesiące.

Wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na odwołanie ze stanowiska prezesa Małgorzaty Zaleskiej. Jednocześnie wyraziła zgodę na powołanie do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych Jacka Fotka i powierzenie mu funkcji wiceprezesa zarządu spółki.

Następcą Małgorzaty Zaleskiej miał być Rafał Antczak, jednak uchwała powołująca go na stanowisko nie weszła w życie ze względu na brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Antczak w tym miesiącu ogłosił, że zrezygnował ze stanowiska, które miał piastować, "z powodów osobistych".

Autor: jb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24