Kolejna duża sieć zapowiada podwyżki

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński o inflacji i wpływie na nią wzrostu cen za wywóz śmieci
Glapiński o inflacji i wpływie na nią wzrostu cen za wywóz śmieciTVN24
wideo 2/5
TVN24Glapiński o inflacji i wpływie na nią wzrostu cen za wywóz śmieci

Sieć Kaufland we wtorek zapowiedziała podwyżki dla pracowników na wybranych stanowiskach. Mają one wejść w życie od 1 marca 2021 roku. Wcześniej podobne decyzje zapadły w sieciach Biedronka oraz Aldi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Planowane miesięcznie wynagrodzenie na stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od stażu pracy i lokalizacji ma wynieść do 4100 zł brutto miesięcznie. Podwyżki wejdą w życie z dniem 1 marca 2021 roku" - czytamy w komunikacie biura prasowego spółki Kaufland Polska Markety.

Przedstawiciele sieci wskazali, że każdy pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę, początkowo na czas określony. "Kolejna umowa zawierana jest zawsze na czas nieokreślony. Pracownicy szeregowi otrzymują jasną informację, jak będzie wyglądać ich wynagrodzenie w perspektywie kolejnych trzech lat" - dodali.

"W ubiegłym roku poza podwyżką wynagrodzeń w ramach podziękowania za wytężoną pracę osoby zatrudnione w Kauflandzie otrzymały dodatek motywacyjny w kwocie 500 zł oraz zwiększoną wartość bonów, które pracownicy co roku dostają przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem" - poinformowało biuro prasowe spółki.

Podwyżki dla pracowników sieci

Wcześniej o podwyżkach poinformowała Biedronka. Zgodnie z zapowiedzią, od początku roku wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci miały wzrosnąć o 200 zł brutto miesięcznie.

"Na podwyżki mogą liczyć pracownicy sklepów zatrudnieni na wszystkich stanowiskach, włączając kierowników sklepów, a w centrach dystrybucyjnych zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Biedronka podała także wysokość wynagrodzeń pracowników w sklepach po zmianach. Zgodnie z przekazaną informacją od początku roku osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, mogą zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto. W tej kwocie została wliczona nagroda za obecność, co oznacza brak nieplanowanych nieobecności w ciągu miesiąca. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 roku wynosi od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach.

Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska poinformowała pod koniec ubiegłego roku, że od marca 2020 roku sieć podwyższyła wynagrodzenia pracowników sklepów, których pensja wynosi od 3400 zł brutto do 4150 zł brutto na początku zatrudnienia. "Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3500 zł brutto do 4350 zł brutto, a po dwóch latach pracy od 3700 zł brutto do 4600 zł brutto" - wskazała. Robaszkiewicz wyjaśniła, że poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Podwyżki od nowego roku zapowiadała sieć Aldi. Miały one objąć wszystkich pracowników pionu sprzedaży i magazynu. "Wysokość płac pracowników sklepów uzależniona będzie od stanowiska, regionu, a także stażu pracy. Procentowe podwyżki wyniosą od ponad 3 procent, do ponad 10 procent. Zarobki w sklepach i magazynie Aldi zaczynają się od 3000 zł brutto" - mogliśmy przeczytać w przesłanej nam informacji. O trwających negocjacjach w sprawie podwyżek informowali z kolei przedstawiciele sieci Carrefour Polska.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości