Noworoczne podwyżki wynagrodzeń w sieciach. Biedronka podała wysokość zarobków

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Niedzielski: ograniczenie przemieszczania się w sylwestra będzie od godziny 19
Niedzielski: ograniczenie przemieszczania się w sylwestra będzie od godziny 19TVN24
wideo 2/4
TVN24Niedzielski: ograniczenie przemieszczania się w sylwestra będzie od godziny 19

Biedronka oraz Aldi poinformowały o noworocznych podwyżkach dla pracowników. Negocjacje w tej sprawie trwają zaś w sieci Carrefour Polska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Biedronka poinformowała, że od stycznia 2021 roku wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci będą wyższe o 200 zł brutto miesięcznie.

"Na podwyżki mogą liczyć pracownicy sklepów zatrudnieni na wszystkich stanowiskach, włączając kierowników sklepów, a w centrach dystrybucyjnych zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych" - czytamy.

Według informacji biura prasowego sieci, podwyżki obejmą 58 tys. zatrudnionych. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia łącznie ponad 70 tys. osób.

Zarobki w Biedronce i Lidlu

Biedronka podała także wysokość wynagrodzeń pracowników w sklepach po zmianach. Zgodnie z przekazaną nam informacją od początku przyszłego roku osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto. W tej kwocie została wliczona nagroda za obecność, co oznacza brak nieplanowanych nieobecności w ciągu miesiąca.

Jak wskazano, pracownicy sklepów sieci standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 roku wyniesie od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach. "Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczną premię uznaniową, uwzględniającą wyniki sklepu i jakość obsługi, której wartość nie ulegnie zmianie" - dodano.

Biuro prasowe Biedronki przekazało, że po wzroście wynagrodzeń, od stycznia 2021 roku, pensje osób zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych, w zależności od stażu pracy oraz lokalizacji, wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.

Decyzja o podwyżkach nie zapadła jeszcze w sieci Lidl Polska. Firma przekazała w komunikacie na początku grudnia, że od marca 2020 roku sieć podwyższyła wynagrodzenia pracowników sklepów, których pensja wynosi od 3400 zł brutto do 4150 zł brutto na początku zatrudnienia. "Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3500 zł brutto do 4350 zł brutto, a po dwóch latach pracy od 3700 zł brutto do 4600 zł brutto". Jak zaznaczono, poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Podwyżki w innych sieciach

Podwyżki od nowego roku zapowiedziała za to sieć Aldi. Zgodnie z przekazaną nam informacją wzrost wynagrodzeń obejmie wszystkich pracowników pionu sprzedaży i magazynu.

"Wysokość płac pracowników sklepów uzależniona będzie od stanowiska, regionu, a także stażu pracy. Procentowe podwyżki wyniosą od ponad 3 procent, do ponad 10 procent. Zarobki w sklepach i magazynie Aldi zaczynają się od 3000 zł brutto" - czytamy w przesłanej nam informacji.

Z kolei negocjacje w sprawie podwyżek trwają w sieci Carrefour Polska. "Co roku warunki płacowe uzgadniane są z naszymi partnerami społecznymi. Obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji tych kwestii" - przekazało biuro prasowe sieci.

PAP/Maciej Zieliński

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości