Najbogatszy na świecie stał się jeszcze bogatszy. Nowy rekord

Autor:
mb/dap
Źródło:
Bloomberg, Forbes
Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym
Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwymTVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiSJakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym

Wartość majątku prezesa Amazona Jeffa Bezosa wynosi 202 miliardy dolarów - wynika z indeksu miliarderów przygotowywanego przez Bloomberga. To pierwsza osoba z zestawienia, która przekroczyła próg 200 miliardów dolarów.

56-letni Bezos jest teraz bogatszy o 78 miliardów dolarów niż współzałożyciel firmy Microsoft Bill Gates, który zajmuje drugie miejsce na liście. Wartość majątku Gatesa jest szacowana na 124 miliardy dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jeff Bezos jeszcze bogatszy

Majątek Bezosa stanowią głównie akcje Amazona. Około 11 procent udziałów w spółce stanowi ponad 90 procent jego majątku.

Wartość akcji spółki Amazon znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Notowania akcji spółki Amazon zamknęły środowe notowania ze wzrostem o 2,85 procent. W tym roku wartość akcji wzrosła o ponad 86 procent. Od środy firma jest warta ponad 1,7 biliona dolarów, co czyni ją drugą najbardziej wartościową firmą w USA. Na pierwszym miejscu jest Apple.

Notowania akcji spółki Amazon w ciągu ostatnich pięciu miesięcystooq.pl

Bezos jest także właścicielem m.in. Washington Post, przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin.

"Forbes" zwrócił uwagę, że Bezos byłby jeszcze bogatszy, gdyby nie rozwód z MacKenzie Scott. Doszło do niego w 2019 roku po ponad 25 latach małżeństwa. MacKenzie Scott otrzymała 4 procent akcji Amazona, które w momencie rozwodu były warte 35,6 miliarda dolarów. Obecnie pakiet jest wart 63 miliardy dolarów.

Autor:mb/dap

Źródło: Bloomberg, Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Alex Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości