"Technokról" najbogatszym człowiekiem świata. Kolejna zmiana lidera

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP, Bloomberg

Elon Musk ponownie znalazł się na czele listy najbogatszych osób na świecie przygotowywanej przez Bloomberga. Jego majątek jest szacowany na 182 miliardy dolarów, po wzroście w poniedziałek o 3,23 miliarda dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Elon Musk, a właściwie "Technokról Tesli", zawdzięcza swoją pozycję wzrostowi wartości akcji Tesli na giełdzie. Akcje koncernu samochodowego zakończyły poniedziałkowe notowania 2,05 procent na plusie. W efekcie majątek 49-letniego przedsiębiorcy wzrósł o 3,23 miliarda dolarów. Musk jest właścicielem 18 proc. akcji Tesli.

Od początku tego roku majątek przedsiębiorcy zwiększył się o 12,2 miliarda dolarów.

Notowania akcji spółki Tesla w poniedziałekstooq.pl

Miliarder po raz pierwszy wskoczył na pozycję lidera listy najbogatszych osób na świecie na początku stycznia tego roku. Była to pierwsza zmiana od października 2017 roku. Elon Musk tym tytułem cieszył się jednak tylko niecałe sześć tygodni. Na pozycję lidera wrócił założyciel Amazona Jeff Bezos. Teraz doszło do kolejnej zmiany na czele listy.

Majątek Bezosa oszacowano na 181 miliardów dolarów, po spadku o 416 milionów dolarów. Różnica między Muskiem a Bezosem wynosi zatem ok. 1 miliard dolarów. Akcje spółki Amazon w poniedziałek straciły na wartości 0,25 procent.

Od początku tego roku majątek Bezosa uszczuplił się o 9,29 miliarda dolarów.

Notowania akcji spółki Amazon w poniedziałekstooq.pl

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

Elon Musk urodził się 28 czerwca 1971 roku w Republice Południowej Afryki, ale już w wieku 17 lat wyemigrował do Kanady. Jednak i w tym kraju nie mieszkał długo, bo w latach 90. na studia wyjechał do USA.

Swoją pierwszą prostą grę komputerową zaprogramował w wieku 12 lat. Natomiast pierwszym prawdziwym biznesem, w który się zaangażował, było przedsiębiorstwo Zip2. W cztery lata od założenia zostało sprzedane za 307 mln dolarów w gotówce i 34 mln dolarów w opcjach.

Kolejną firmą, którą współtworzył, był X.com, dziś znany jako PayPal.

Oprócz rozwoju Tesli Muskowi rozgłos w ubiegłym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Był to pierwszy lot załogowy z USA od prawie 10 lat. Równocześnie po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes, PAP, Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości