Banki ostrzegają przed utrudnieniami. "Na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogąTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Bank Pekao, Santander Bank Polska oraz ING Bank Śląski - to tylko niektóre banki, które zapowiedziały prace serwisowe. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do konta. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Bank Pekao

Od godziny 23.00 w sobotę do godziny 8.00 w niedzielę prace serwisowe będą prowadzone w Banku Pekao. "W tym czasie nie będziesz mieć dostępu do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich" - czytamy w komunikacie.

Santander Bank Polska

Przerwę zapowiedzieli również przedstawiciele Santander Bank Polska. Od godziny 22.00 w piątek do godziny 9.00 w sobotę będzie usprawniana aplikacja mobilna i bankowość internetowa.

Oznacza to, że od godziny 23.00 w piątek, klienci nie będą mogli zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Wcześniej, bo od godziny 22.00 w piątek – klienci nie skorzystają z Blika, przelewów natychmiastowych i Kantoru Santander. "Nie zapłacisz też za zakupy w internecie Przelewem24" - zaznaczono.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do 5.30, w związku z pracami serwisowymi mogą wystąpić problemy z korzystaniem z wpłatomatów, także wpłat Blikiem; składaniem wniosków w Moim ING i przez stronę www (np. o pożyczkę lub konto); obsługą kart w ING Business, Moje ING.

W tym czasie nie będzie również można: realizować płatności kartą w internecie ze standardem 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS), aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych oraz przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile.

"W miarę możliwości korzystaj z naszych usług poza podanymi godzinami niedostępności. Płatności kartą w terminalach płatniczych, internecie oraz w bankomatach będą działały normalnie" - poinformowali przedstawiciele ING.

Bank BPS

W piątek od godziny 23.00 do godziny 2.00 w sobotę z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku, niedostępny będzie system bankowości elektronicznej.

Credit Agricole

W sobotę od godziny 22.00 do godziny 11.00 w niedzielę nie będą działać serwisy Credit Agricole. Jak czytamy w komunikacie, niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik.

W tym czasie klienci nie otrzymają też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. "Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - poinformowali przedstawiciele Credit Agricole.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 21.00 do 2.00, wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do konta.

Oznacza to, że bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń. Na przykład zlecenia przelewu zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Nie będzie również możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Ponadto niedostępne będą płatności za zakupy internetowe. Jednocześnie zapewniono, że "transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód".

Toyota Bank

We wtorek w godzinach 6.00-7.00 odbędą się prace serwisowe infrastruktury technicznej banku. "W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych" - poinformowali przedstawiciele Toyota Banku.

T-Mobile Bankowe

W piątek od godziny 21.00 do soboty do godziny 6.00 mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępności systemu bankowości internetowej oraz bankowości mobilnej. "Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów" - zapewniono.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock