Picasso mieszkał tu do śmierci. Luksusowa willa nie może znaleźć właściciela

Nieruchomości

Piękny widok na zawołanie. Dom z otwieraną ścianątvn24bis
wideo 2/3

Położona na południu Francji willa, w której Pablo Picasso żył i tworzył do śmierci w 1973 roku, jest na sprzedaż - informuje dziennik "Le Figaro". Cena wywoławcza przekracza 20 milionów euro. Według gazety zainteresowani są Amerykanie i Chińczycy.

Słynny hiszpański malarz kupił dom w prowansalskim miasteczku Mougins w 1961 roku i zamieszkał tam z drugą żoną i muzą Jacqueline Roque, której poświęcił ok. 400 portretów. Po śmierci artysty Roque mieszkała tam do samobójczej śmierci w 1986 roku.

Aukcja nieruchomości

Po paru latach zapomnienia posiadłość kilkakrotnie zmieniała właścicieli. W styczniu br. kupił ją na aukcji pewien finansista ze Sri Lanki, ale transakcja ostatecznie nie doszła do skutku. Teraz dom jest wystawiony na sprzedaż po raz kolejny. Aukcja z ceną wywoławczą ponad 20 mln euro została zaplanowana na październik. Wród zainteresowanych wymienia się klientów z USA i Chin. Od czasów Picassa posiadłość przeszła metamorfozę. W głównym trzypiętrowym domu o powierzchni 1,5 tys. metrów kwadratowych mieści się teraz 15 sypialni i 12 łazienek. W skład posiadłości wchodzi jeszcze m.in. kort tenisowy, basen, łaźnia turecka i piwnica na 5 tys. butelek wina. Całość otacza ogród w stylu śródziemnomorskim o powierzchni trzech hektarów.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP