Ceny materiałów budowlanych mocno w górę. Podwyżki we wszystkich grupach

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Ekspert o rynku nieruchomości
Ekspert o rynku nieruchomościTVN24
wideo 2/5
TVN24Ekspert o rynku nieruchomości

Ceny materiałów budowlanych w maju tego roku wzrosły średnio o 34 procent wobec maja 2021 roku - poinformowała Grupa PSB Handel. Podwyżki najbardziej widać przy zakupach izolacji termicznych, duży wzrost cen zanotowały także płyty OSB.

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Grupy PSB Handel, ceny materiałów budowlanych w maju br. w ujęciu rok do roku średnio wzrosły o 34 proc. Odnotowano wzrosty we wszystkich 20 grupach towarowych.

Ceny materiałów budowlanych. Co najbardziej podrożało?

Najbardziej podrożały: izolacje termiczne o 63 proc.; płyty OSB o 49 proc.; ściany i kominy o 46 proc.; dachy, rynny o 46 proc., sucha zabudowa o 41 proc., izolacje wodochronne o 41 proc.

Wyliczono, że w dziale wykończenia ceny wzrosły w ciągu roku o 34 proc., w dziale instalacje, ogrzewanie o 30 proc., w dziale płytki, łazienki, kuchnie o 29 proc., w dziale cement, wapno o 29 proc., w dziale ogród i hobby o 27 proc., w dziale narzędzia o 24 proc., w dziale stolarka o 24 proc., w dziale chemia budowlana o 21 proc.

Oświetlenie i elektryka podrożało o 21 proc., farby i lakiery o 17 proc., wyposażenie i AGD o 17 proc., a dekoracje o 15 proc.

Grupa PSB

Jak czytamy na stronie PSB, Grupa PSB Handel jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych. Grupa posiada także sieć marketów PSB Mrówka, liczącą 343 placówki. Pozostałe sklepy z materiałami budowlanymi w Polsce to: Castorama, Bricomarché, Leroy Merlin czy OBI.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości