Znów robią nadzieję na Dreamlinera

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Boeing zapowiada: Dreamliner tuż, tuż..

- Dreamliner ma wzbić się w powietrze do końca tego roku - takie plany wobec swojego nowego flagowego modelu ogłosił amerykański Boeing. Koncern podał jednocześnie, że pierwsze dostawy maszyny nastąpią w czwartym kwartale przyszłego roku.

Boeing już wielokrotnie przekładał terminy realizacji projektu budowy Dreamlinera. Obecnie ma ok. dwa lata opóźnienia. Powodów jest wiele - problemy techniczne, kryzys, a także fala strajków, jak przetoczyła się przez zakłady Boeinga w drugiej połowie ubiegłego roku.

Według koncernu nowy harmonogram prac nad maszyną wynika stąd, że inżynierowie muszą poświęcić więcej czasu wzmocnieniu bocznej części kadłuba. Poza tym koncern potrzebuje jeszcze kilku tygodni marginesu na loty testowe i certyfikację. Boeing do końca 2013-tego roku chce już produkować 10 egzemplarzy modelu 787 miesięcznie. Linie lotnicze na całym świecie zamówiły już 850 Dreamlinerów. Jednym z klientów jest polski LOT.

Boeing poinformował, że trzecim kwartale projekt obciąży jej bilans kwotą 2,5 mld dol. brutto.

Mimo tego po deklaracji koncernu, jako jedne niewielu rosły na początku notowań na amerykańskiej giełdzie o ponad 9 proc.

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24