Wall Street łapie oddech. Przed wystąpieniem Yellen

Najnowsze


Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła poważniejszych zmian najważniejszych indeksów. Inwestorzy oczekują na wtorkowe wystąpienie nowej prezes Rezerwy Federalnej Jannet Yellen przed Kongresem USA.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,05 proc. do 15 801,79 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,54 proc. do 4148,17 pkt. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,16 proc. do 1799,84 pkt.

Jak pisze w podsumowaniu dnia dziennikarz TVn24 Biznes i Świat Rafał Hirsch, "nic nie podrożało, ani nie potaniało w sposób na tyle istotny, aby społeczność finansowo-bankowo-analityczno-inwestorsko-dziennikarska mogła o tym mówić, jak o czymś ważnym".

Co powie Kongresowi?

Inwestorzy w USA przygotowują się do pierwszego wystąpienia nowej prezes amerykańskiego banku centralnego Jannet Yellen przed Kongresem. Liczą, że zasygnalizuje ona plany co do przyszłej polityki monetarnej Fed, w tym przede wszystkim programu luzowania ilościowego w USA.

Rezerwa Federalna to najważniejszy bank centralny świata, a od wybuchu kryzysu w 2008 roku rola tych banków wzrosła kolosalnie; zapobiegały one bowiem głębszemu załamaniu gospodarek i globalnego systemu finansowego.

Relacja z wystąpienia Jannet Yellen na antenie TVN24 Biznes i Świat już po 16:00.

Autor: rf//gry / Źródło: PAP