TVN zaskoczył wynikami... i nowym prezesem

Najnowsze

tvnGrupa TVN wkracza w nowy etap

- Zysk netto Grupy TVN w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 149 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Rynek oczekiwał 121 mln zł. TVN poinformował także, że od 1 września nowym prezesem Grupy zostanie Markus Tellenbach. Piotr Walter, który do tej pory kierował spółką, będzie wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za działanie TVN.

Spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody netto wzrosły w drugim kwartale o 5,5 proc. do 580 mln zł, a w całym półroczu - o 6,7 proc. do 1,015 mld zł. - Nasze silnie zdywersyfikowane przychody oraz nasza zdolność do redukcji kosztów pozwoliły nam na utrzymanie zyskowności pomimo trudnych warunków rynkowych. Rynek płatnej telewizji oraz przede wszystkim platforma ‘n’ kontynuuje silny wzrost - skomentował wyniki Piotr Walter, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN S.A.

Nowy skład

Jednocześnie TVN poinformował o zmianach w zarządzie Grupy. Od 1 września będzie nią kierował Markus Tellenbach, dotychczasowy członek rady nadzorczej. Piotr Walter będzie wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za działanie TVN. - Zmian w zarządzie dokonano w związku z wdrażaniem kolejnego etapu reformy zarządzania Grupą - czytamy w komunikacie.

Po dokonaniu zmian, o których mowa poniżej, nowy skład Zarządu TVN ze skutkiem na dzień 1 września 2009 roku, jest następujący: Markus Tellenbach – Prezes Zarządu, Piotr Walter – Wiceprezes Zarządu, Łukasz Wejchert – Wiceprezes Zarządu, Rafał Wyszomierski – członek Zarządu.

Jako nowomianowany Prezes Zarządu i CEO Grupy TVN Markus Tellenbach wnosi do Spółki unikalne doświadczenie udokumentowane wieloma sukcesami w zakresie tworzenia i rozwoju międzynarodowych przedsiębiorstw działających na rynku telewizji, telewizji płatnej oraz mediów internetowych komunikat tvn

Karen Burgess, wiceprezes ds. finansowych TVN (TVN CNBC Biznes)

TVN poinformował też, że z powodów osobistych, nie związanych z nową strukturą Zarządu, Karen Burgess zdecydowała o rezygnacji z funkcji Wiceprezesa ds. Finansowych (CFO) Grupy.

Człowiek mediów

Nowy prezes TVN, Markus Tellenbach, ma 48 lat i był członkiem Rady Nadzorczej TVN od 2007 roku. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej SKY Deutschland, znanej uprzednio jako Premiere, wiodącego w Niemczech nadawcy płatnej telewizji. Wcześniej pełnił wiele funkcji kierowniczych, w tym Prezesa, dyrektora generalnego i dyrektora zarządzającego SBS Broadcasting S.A. Przed dołączeniem do SBS, był dyrektorem generalnym KirchPayTV GmbH & Co. oraz dyrektorem generalnym Premiere World, jednego z głównych niemieckich nadawców telewizyjnych. Wcześniej był odpowiedzialny za rozwój i ekspansję Vox, krajowego niemieckiego komercyjnego nadawcy telewizyjnego, którego współwłaścicielami byli Bertelsmann, Canal Plus oraz News Corporation.

- Jako nowomianowany Prezes Zarządu i CEO Grupy TVN Markus Tellenbach wnosi do Spółki unikalne doświadczenie udokumentowane wieloma sukcesami w zakresie tworzenia i rozwoju międzynarodowych przedsiębiorstw działających na rynku telewizji, telewizji płatnej oraz mediów internetowych. Posiada on szeroką wiedzę w zakresie wszystkich podstawowych linii biznesowych oraz operacji Grupy TVN oraz zrozumienie rynku mediów w Polsce - czytamy w komunikacie spółki.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn