Stanął poznański Volkswagen

Najnowsze

TVN24Na razie trzy dni przestoju...

Poznańska fabryka Volkswagena w poniedziałek wstrzymała produkcję na trzy dni. Pracownicy w tym czasie głównie wykorzystują zaległe urlopy. Załoga nie będzie pracować także w ostatnim tygodniu lutego.

- Zgodził się na to związek zawodowy, z którym po negocjacjach, zarząd spółki podpisał porozumienie - powiedział Radiu Merkury rzecznik Volskwagena w Poznaniu Piotr Danielewicz. W rozmowie z PAP dodał, że kolejne dni przestoju zaplanowano na termin od 23 do 27 lutego.

Nie wszyscy uratują pracę

Związkowcom zależało, by nie doszło do zwolnień wśród pracowników zatrudnionych na stałe i by nie zmieniano wynagrodzeń zasadniczych. Na czas przestojów załoga zgodziła się wziąć zaległe urlopy.

Fabryka nie przedłuży jednak umów z większością osób, zatrudnianych przez agencję pracy tymczasowej. Stanowili oni do tej pory około 10 procent pracowników.

Volkswagen Poznań zatrudnia ponad 6 tys. osób. Dziennie zakłady produkują ok. 600 pojazdów. Wpływ na sytuację spółki ma drastyczny spadek zamówień spowodowany kryzys finansowym. Podobne ograniczenia produkcji wprowadziła już większość światowych producentów samochodów.

//sk

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24