Sąd wyrwał Farfałowi "wytrych" do TVP

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Piotr Farfał nie może wrócić do TVP

Stołeczny sąd odrzucił apelację Piotra Farfała od decyzji Krajowego Rejestru Sądowego, który wykreślił go jako p.o. prezesa TVP, a wpisał nowy zarząd z Bogusławem Szwedą. Tym samym pogrzebał przedostatnią szansę Farfała na powrót do Telewizji Polskiej. Od decyzji może się odwołać.

- Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy odrzucił w środę apelację pana Farfała, uznając, iż nie jest on uczestnikiem postępowania rejestrowego, wobec czego apelacja jest niedopuszczalna - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek.

Dodał, że Farfał ma siedem dni na złożenie odwołania do sądu okręgowego.

Nie odpuszcza

W początkach października KRS wykreślił p.o. prezesa Farfała i trzech zawieszonych członków zarządu telewizji - Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Zarejestrował natomiast nową radę nadzorczą i zarząd TVP. Zaraz po ogłoszeniu tej decyzji KRS Farfał zapowiadał, że się jej podporządkuje, ale potem złożył odwołanie.

Decyzja KRS była przełomem w blisko dwumiesięcznym sporze o władzę w TVP. Zanim sprawę rozstrzygnął KRS, obaj p.o. prezesi urzędowali jednocześnie - Farfał przy Woronicza, a Szwedo, którego do gmachu spółki nie wpuszczano, w siedzibie KRRiT.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24