To największa taka inwestycja w Europie

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP
Gostyń. Samorządy podziela się energią z fotowoltaiki
Gostyń. Samorządy podziela się energią z fotowoltaikiTVN24
wideo 2/4
TVN24Gostyń. Samorządy podziela się energią z fotowoltaiki

Pierwszych prac na terenie naszej gminy należy się spodziewać już w lipcu - poinformował burmistrz Graniceri Petru Batrinut. W okręgu Arad na zachodzie Rumunii powstanie największa w Europie elektrownia fotowoltaiczna - poinformowały w piątek lokalne władze, cytowane przez bukareszteński portal Ziare. Inwestycja wyceniana jest na około 1,4 miliardów euro i ma mieć moc 2800 MW.

Park paneli fotowoltaicznych będzie wyposażony dodatkowo w obiekt magazynowania energii zlokalizowany w gminie Graniceri. - Pierwszych prac na terenie naszej gminy należy się spodziewać już w lipcu - poinformował burmistrz Graniceri Petru Batrinut, dodając, że zastosowane tam baterie słoneczne będą miały wielkość kontenerów towarowych.

Wycena inwestycji

Inwestycja prowadzona będzie w ramach trzech projektów realizowanych przez prywatnych inwestorów w okręgu Arad z inicjatywy spółki Monsson. Jej przedstawiciele poinformowali w piątek, że całość projektu może kosztować około 1,4 mld euro. Zgodnie z planem inwestycyjnym park fotowoltaiczny w Aradzie ma zostać ukończony do 2026 r. i mieć łączną moc 2800 MW.

Czytaj też: Ile prądu z fotowoltaiki? "Taki poziom poprawi opłacalność przedsięwzięcia"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości